Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/05/2024 - 16:05

Mateuszowi Ziółce niewiele brakło do zwycięstwa w "Twoja Twarz Brzmi Znajomo"

Jubileuszowa, dwudziesta już edycja show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już za nami. Oglądać mogliśmy w niej powiązanego z Sądecczyzną Mateusza Ziółko. Niestety artyście niewiele punktów zabrakło do zwycięstwa. Przypomnijmy, że w tej edycji to widzowie swoimi głosami wybrali zwycięzcę.

Kto wygrał „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? 

Po raz pierwszy w historii programu to widzowie, a nie jury w składzie Małgorzata Walewska, Robert Janowski i Piotr Gąsowski, zdecydowali o zwycięzcy. W wyniku głosowania SMS-owego zwycięzcą został Filip Lato

W finale dwudziestej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, rozegranym 17 maja, o zwycięstwo walczyli: Stefano Terrazzino, Maria Tyszkiewicz, Filip Lato i Mateusz Ziółko. 

Zwycięzca otrzymał nagrodę „Brylantowa twarz” oraz możliwość przekazania 100 tysięcy złotych na wybrany cel charytatywny. Filip Lato wybrał organizację Siepomaga. "Wybrałem dziewczynkę, która urodziła się z wrodzonymi ciężkimi wadami kręgosłupa. Mam nadzieję, że znowu, tak jak poprzednio, te pieniądze pozwolą po prostu odmienić jej życie i spędzić resztę tego młodzieńczego życia w zdrowiu." - mówi artysta. 

Drugie miejsce zajął Stefano Terrazzino, trzecie Mateusz Ziółko, a czwarte Maria Tyszkiewicz.

Mateusz Ziółko po zakończeniu programu 

Mateusz Ziółko wypowiedział się po programie: „Czuję się trochę nieswojo. Z jednej strony czuć taki luz, że już nic nie musimy, ale tak trochę mi smutno. To jest dziwne, powtarzałem to wiele razy. Ten program jest takim Kociołkiem Panoramixa, jeśli chodzi o emocje”. Dodał też, że między nim a innymi uczestnikami nie czuć było żadnej walki. Wręcz chwalił wspaniałe emocje, które się wytworzyły i pozytywny klimat. 

W finalnym wystąpieniu artysta zamienił się w Stana Borysa i zaśpiewał jego słynny utwór: „Jaskółka uwięziona”. Ziółka w wywiadzie dla polsat.pl przyznał, że jest zadowolony z wykonania. Twierdził też,  że zaśpiewał prosto z serca, co widać na poniższym nagraniu. 


Szanse artysty na zwycięstwo w programie były szacowane jako duże. Po 9 odcinku miał na swoim koncie aż 185 punktów — tyle samo co Maria Tyszkiewicz, a jedynie o 1 mniej od obecnego zwycięzcy programu Filipa Lato. 

Trzecie miejsce w finale „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, jak i samo dotarcie do ostatniego etapu to również niemałe wyróżnienie. Trzymamy kciuki za dalsze przedsięwzięcia Mateusza Ziółki. Z pewnością o nim jeszcze usłyszymy. 

([email protected]) źródło: polsat.pl, fit IG twojatwarzbrzmiznajomo


Dziękujemy za przesłanie błędu