Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
11/12/2019 - 12:25

Mikołaj odpalił świąteczną choinkę na Górze Parkowej

Mikołaj odpalił świąteczną choinkę i tysiące energooszczędnych światełek na krynickiej Górze Parkowej. Zabrał ze sobą słodkie prezenty dla dzieci i śnieżynki, które prowadziły gry i konkursy z nagrodami. A wszystko przy muzyce i ognisku!

Na szczycie Góry Parkowej przechadzał się święty Mikołaja, rozdający dzieciom słodkie upominki. U jego boku pojawiły się śnieżynki, które poprowadziły dla najmłodszych zabawy oraz gry i konkursy z nagrodami. Wszystko przy muzyce i ognisku.

A gdy zapadł zmrok, Mikołaj odpalił świąteczną choinkę. Siedmiometrowe drzewko stoi w centralnym miejscu, a nad głowami jej gości rozpościera się 100-metrowy świetlny baldachim, stworzony z 10 tysięcy żarówek LED.

Wszystko w otoczeniu Krainy Światła, 100 tys. światełek tworzących unikatowe rzeźby świetlne. Po śniegu suną sanie, ciągnione przez parę koni. Zachwyca dzbanuszek z wydłużonym dzióbkiem, służący do picia wody mineralnej.

Iluminacje witają gości już przy samym dojściu do dolnej stacji kolejki linowej. Do Krainy Światła prowadzi imponujących rozmiarów świetlista brama, widoczna z Deptaka. Zimowe, świetlne cudeńka można oglądać codziennie, od godz.15, aż do końca lutego 2020.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu