Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 17 września. Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza
30/04/2020 - 21:40

Milik, Andrzejówka: już w czerwcu cykliści pojadą doliną Popradu

Ostatnie dwanaście kilometrów EuroVelo11, trasy rowerowej z Muszyny do Nowego Sącza, malowniczą doliną Popradu zostanie oddanych do użytku w czerwcu. Gotowe będą też dwie kładki w Miliku-Legnavie i Andrzejówce- Mały Lipnik.

Rower jest bezpieczną i zdrową formą aktywności. W Małopolsce realizowany jest największy projekt budowy tras rowerowych.

EuroVelo11 tj. trasą rowerowa biegnąca z Muszyny do Nowego Sącza ma 45 kilometrów. Na odcinku od muszyńskiego uzdrowiska do Piwnicznej meandruje raz po polskiej, to znów po słowackiej stronie Popradu. Na ukończeniu są dwie kładki w Miliku- Legnavie i Andrzejówce-Mały Lipnik. 

- Rowerzyści przejadą przepiękną doliną Popradu, podobnie jak w Szczawnicy czy Łącku. Wspólnie z naszymi południowymi sąsiadami pokonaliśmy uwarunkowania geograficzne m.in. wykonując kładki Legnawa-Milik i Mały Lipnik-Andrzejówka-mówi Włodzimierz Tokarczyk, zastępca burmistrza miasta i gminy Muszyna.

Opóżnienie spowodowane zostało tym, iż firmy chcące budować ścieżkę, złożyły propozycje kosztów wykonania przekraczające budżet. - Proponowane przez firmy budowlane koszty wykonania trasy rowerowej przekraczały nasze możliwości. Gdy wreszcie kolejny przetarg wyłonił wykonawcę, nie byliśmy w stanie do końca 2019 roku rozliczyć dotacji, stąd konieczny zwrot ponad dwóch i pół mln zł do budżetu województwa - tłumaczy zastępca burmistrza Muszyny.

Jednocześnie gmina wnioskowała do władz regionu o sporządzenie aneksu. Niebawem trafi do niej 2 823 895,63 zł na realizację zadania. 

(MK) fot. aut.ilustracyjne

Żródło: własne, Urząd Marszałkowski Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu