Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
20/05/2022 - 23:45

Miss Małopolski 2022. Która z pięknych panien sięgnie w Krynicy po koronę?

W Krynicy-Zdroju 28 maja odbędzie się finałowa gala konkursu Miss Małopolski 2022, podczas której najpiękniejsze panny ubiegać się będą o tytuł i koronę. Która z dziesięciu kandydatek otrzyma prawo reprezentowania regionu małopolskiego w ogólnopolskim konkursie Miss Polski 2022?

W sobotę (28 maja) w hotelu Czarny Potok Resort Spa w Krynicy odbędzie się finałowa gala konkursu Miss Małopolski 2022, który  pozwala dziewczętom spełniać marzenia. Dla wielu z nich jest szansą na zrealizowanie ambicji i życiowych planów, a także początkiem kariery w świecie reklamy czy modelingu.

Klaudia Bednarek (22 lata, Nowy Sącz) absolwentka studiów na kierunku sztuki wizualnej z grafiką projektową i fotografią. Obecnie studiuje projektowanie i aranżację wnętrz w Krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej.

-Interesuję się sztuką, modą, oraz podróżowaniem. W wolnych chwilach rozwijam swoją pasję, a mianowicie malarstwo oraz aranżacja wnętrz. Lubię aktywnie spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.-mówi Klaudia. 

Patrycja Krzywoń (23 lata, Kraków) studiuje prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje jako modelka, jest też wolontariuszką w Fundacji Pełnia Życia. W wolnych chwilach biega, jej pasją są podróże, te małe i te duże. Uczy się języków obcych.

-Lubię rozmawiać z ludźmi, a jak wiemy „granice naszego języka są granicami naszego świata”.-mówi Patrycja.

Aleksandra Budnik (20 lat, Nowy Sącz), studiuje kosmetologię. Jest fotomodelką i uważa, że konkurs Miss Małopolski pomoże jej rozwinąć się w modelingu. Jej pasją są podróże, kosmetyka, moda oraz taniec. Pracuje w hotelu jako recepcjonistka spa, tańczy w Zespole Regionalnym Mystkowianie.

-Lubię sprawiać radość ludziom bo wiem, że każdy uśmiech drugiego człowieka przybliża nas do siebie. Chciałabym, żeby wśród nas panowała miłość, zrozumienie i wzajemna pomoc.- mówi Ola. 

Lidia Wastag (22 lata, Nowy Sącz) jest studentką trzeciego roku filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskiego. Jej pasją są języki obce. Pracuje w szkole językowej, gdzie naucza j. angielskiego. Doskonali także swoje umiejętności z języków francuskiego i hiszpańskiego.

-Chciałabym w przyszłości promować naukę języków obcych, gdyż umiejętności językowe niosą za sobą wiele korzyści społeczno-kulturowych.- mówi Lidia. 

Zuzanna Szewczyk (19 lat, Bilsko), studentka pierwszego roku kierunku: Etyka, mediacje i negocjacje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pomaga jako wolontariuszka w Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Radosne Serca”. Należy do Zespołu Regionalnego Jakubkowianie. Poprzez śpiew i taniec stara się ocalić tradycje terenów położonych nad Dunajcem. 

-Uważam, że w życiu ważne są ideały i wartości, ale podstawowym zadaniem, jakie sobie wyznaczam, to po prostu być dobrym człowiekiem.-mówi Zuzanna. 

Wiktoria Basiaga ( 21 lat, Brzezna) interesuje się psychologią, chciałaby pomagać ludziom. Uwielbia spędzać czas z najbliższymi, podróżować oraz życie blisko natury. Jej pasją jest śpiew i praca z dziećmi. Studiuje Pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

-W życiu najważniejsza jest dla mnie rodzina oraz bliskie mi osoby. Uważam, że w naszym życiu spotykamy osoby, które są odbiciem naszych zachowań, dlatego tak ważny jest nasz stosunek do innych ludzi.-mówi Wiktoria. 

Gabriela Chojnowska (21 lat, Nowy Sącz), studentka stomatologii, studia medyczne odbywała w Ukrainie, w Ivano-Frankivsk National Medical University. Jednak z powodu wojny kształcenie medyczne będzie kontynuować w Polsce. Jej największym marzeniem, jest nieść pomoc innym. Kocha podróżować i poznawać nowe miejsca oraz ich kulturę.

-Jestem ambitną, czułą oraz wrażliwą osobą, a w życiu kieruję się tym, co podpowiada serce. Nigdy nie być obojętnym na ludzką krzywdę, co sprawia, że staram się być zawsze gotowa by nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują.-mówi o sobie Gabriela.

-Za najwyższą wartość w życiu uważam rodzinę, na której bezgraniczne wsparcie zawsze mogę liczyć.  

Jowita Grocholewska (27 lat, Nowy Sącz), pracuje w Krakowie jako manager w agencji doradztwa personalnego. Jej pasją są podróże, wciąż odkrywa i zwiedza nowe miejsca.

-Uwielbiam gotować oraz odkrywać tajniki nowych, nieznanych mi dotąd kuchni. W chwili, gdy chcę odetchnąć, wybieram jedną z aktywności fizycznych jakimi są siłownia lub jazda na rolkach.- mówi Jowita. 

Emilia Dyrek (20 lat, Stary Sącz), studentka pierwszym roku inżynierii biomedycznej na Akademii Górniczej. interesuje się sportem oraz modą, próbuje swoich sił z modelingu. Ma trójkę rodzeństwa, bardzo ceni sobie czas spędzony z rodziną. 

- W idealnym świecie połączyłabym to wszystko z podróżowaniem, jednak ze względu na studia jest to niestety sporadyczne.- mówi Emilia. 

Wiktoria Obrzut (19 lat, Nowy Sącz), tegoroczna maturzystka, planuje studiować zaocznie. Jej marzeniem jest praca w modelingu. Ma nadzieję, że udział w konkursie umożliwi jej dalszy rozwój. Uwielbia podróże i książki. Od dziecka tańczy, ćwiczy gimnastykę, występuję w teatrze.

-Jestem pozytywną i optymistyczną osobą, staram się wspierać innych, polepszać humor, dążę do swoich celów i korzystam z życia.- mówi Wiktoria. 

Która z dziewczyn otrzyma koronę najpiękniejszej Małopolanki? Która będzie reprezentowała region małopolski w finale Miss Polski 2022 w Nowym Sączu? O tym dowiemy się w sobotę (28 maja) podczas uroczystej gali finałowej w Krynicy. Organizator: agencja.models Joanna Durlak.(MK) fot. Foto-Arts Dawid FurmanekDziękujemy za przesłanie błędu