Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
18/08/2022 - 12:55

Moszczenica: gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy? Tu zadzwoń w razie kłopotów

Sprawdź, gdzie możesz złożyć wniosek o dodatek węglowy w swojej gminie. Mieszkańcy gminy Moszczenica mogą liczyć na pomoc pracownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gmina Moszczenica – gdzie złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Wnioski o przyznanie dodatku węglowego można składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Moszczenicy w pokoju numer 1.

Adres: ul. Samorządowa 2, 38-321 Moszczenica
Tel.: 18 354-12-40
Czynne od 7:30 do 15:30.

Wszelkich informacji na temat dodatku węglowego udziela pracownik GOPS w Moszczenicy, Magdalena Korba. Skontaktować się z nią można na podany powyżej numer telefonu lub za pomocą adresu e-mail: [email protected].

ZŁÓŻ WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY W SWOJEJ GMINIE. ZNAJDŹ SWÓJ URZĄD - KILKNIJ TUTAJ.

Komu przysługuje dodatek węglowy?

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwom domowym, w których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Świadczenie w wysokości 3 tysięcy złotych jest jednorazowe, niezależnie od dochodów czy liczby członków gospodarstwa domowego.

Warunkiem przyznania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Co ważne, jeśli wniosek złoży więcej niż jedna osoba z tego samego gospodarstwa domowego, trzy tysiące złotych zostaną przyznane pierwszemu wnioskodawcy.

Wzór wniosku o dodatek węglowy do pobrania

Wniosek, który trzeba uzupełnić ma 6 stron. Należy w nim uzupełnić takie dane jak: imię, nazwisko, PESEL lub numer dokumentu stwierdzającego tożsamość, obywatelstwo, adres zamieszkania, numer telefony lub adres mailowy.

Ponadto, do wniosku trzeba dołączyć oświadczenie, w którym podamy dane członków gospodarstwa domowego wnioskodawcy oraz informację o źródle ogrzewania. Dokument jest ujednolicony dla całego kraju

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ WNIOSEK DO UZUPEŁNIENIA.

Dodatek węglowy 2022 - kiedy można składać wnioski?

Wnioski przyjmowane od 17 sierpnia do 30 listopada 2022 roku. Wniosek można złożyć online (za pomocą skrzynki e-PUAP) lub osobiście. Urzędy gmin mają miesiąc od daty złożenia wniosku na wypłacenie pieniędzy na konto lub w gotówce. ([email protected], fot. UG Moszczenica)Dziękujemy za przesłanie błędu