Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
26/09/2022 - 08:40

Mówią z dumą, że są Lachami. Troje wokalistów z Sądecczyzny podbiło serca jurorów The Voice of Poland

Już nie tylko Rafał Talarczyk z Nowego Sącza wywalczył sobie udział w kolejnych odcinkach The Voice od Poland. Dołączyli do niego wokaliści z Limanowszczyzny, Aleksandra Król i Dominik Dudek, którzy podbili serca jurorów i fanów muzycznego show.

Szturm naszych na The Voice of Poland

Niemal w każdej edycji The Voice of Poland pojawiają się wokaliści z naszego regionu,  ale jak dotąd nie było tak silnej  reprezentacji. W najnowszej edycji programu aż trójka młodych, utalentowanych artystów chce powalczyć o zwycięstwo w muzycznym show, które otwiera drogę do kariery.

Ledwie tydzień temu udział w kolejnych edycjach programu wywalczył sobie Rafał Talarczyk z Nowego Sącza, o czym pisaliśmy w artykule  Też chce być gwiazdą. Chłopak z Nowego Sącza zaatakował The Voice od Poland. Teraz dołączyli do niego Aleksandra Król i Dominik Dudek.

Aleksandra Król ma 22 lata i pochodzi z Limanowej

Podczas przesłuchania w ciemno zachwyciła jurorów wykonaniem wielkiego przeboju Edyty Bartosiewicz „Sen”. Trafiła do drużyny Lanberry. Po swoim występie tłumaczyła, że nie jest góralką a Laszką. - Podczas świąt  jest u nas bardzo kolorowo.  Mamy swoje stroje, gramy i śpiewamy… klimat jest bardzo fajny – opowiadała o lachowskim folklorze. Na prośbę jurorów wykonała nawet jedną z ludowych przyśpiewek.

czytaj też Pięć lat temu poślubił sądecką miss piękności. Co się dzieje z Mateuszem Ziółko

Życie Oli od zawsze jest związane z muzyką. Gra na fortepianie i skrzypcach. Studiuje w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Poza studiami śpiewa w restauracjach i na eventach oraz zajmuje się oprawą muzyczną ślubów i wesel.

Jak zdradziła, udział w programie „The Voice of Poland” od dawna był jej marzeniem,  jednak nie zgłosiła się wcześniej, ponieważ nie była na to gotowa. - Dopiero studia i lata doświadczenia dodały mi pewności siebie.W programie przede wszystkim chcę pokazać to kim jestem  co potrafię – mówiła Ola.

Dominik Dudek ma 28 lat. Pochodzi z Pasierbca

Dominik Dudek teraz mieszka w Krakowie. Zaśpiewał utwór Igo "Helena" i dołączył do drużyny Tomsona i Barona.

Mówi o sobie, że jest budowlańcem, którego muzyka znalazła sama.  Pracuje w firmie swojego ojca i  dodatkowo jest wokalistą w zespole Redford, którzy stworzył z przyjaciółmi. Z grupą pojechał  do Szkocji, gdzie współpracował z samym Edwynem Collinsem, czyli autorem hitu "A Girl Like You".

Czytaj też Majka Jeżowska zakpiła z Nowego Sącza, teraz skarży się na hejt: „Grożą mi fanatyczni obrońcy wizerunku miasta”

- Nagraliśmy płytę, ale jeszcze jej nie wydaliśmy. Na pewno przyjdzie na to jeszcze czas — powiedział Dominik Dudek.

Dominik pochodzi z licznej rodziny, której większa część ma zacięcie muzyczne. Sam nie potrafi zliczyć całego swojego kuzynostwa. Każda impreza rodzinna to kilkadziesiąt osób, które grają i wspólnie śpiewają muzyczny folklor. Dominik do 15 roku życia nie znał innego gatunku muzyki. Dopiero przyjaciele po Akademii Muzycznej zaszczepili w nim miłość do różnych muzycznych stylów.

- Musiałem dojrzeć do tego, żeby wziąć udział w The Voice of Poland TVP właśnie teraz i jestem bardzo szczęśliwy, bo spełniło się jedno z moich marzeń – napisał Dominik Dudek na Instagramie. ([email protected]) fot, screen TVP

Czytaj też: Co z tym romansem Kordiana i Edyty Górniak. Sądecki gwiazdor disco polo wyjawia całą prawdęDziękujemy za przesłanie błędu