Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
27/05/2020 - 13:35

Muszyna, Krynica: od 15 czerwca odmrażają uzdrowiska. Kto najpierw pojedzie?

Uzdrowiska mają być ponownie otwierane od 15 czerwca. Jak tłumaczy Ministerstwo Zdrowia, w pierwszej kolejności pojadą do nich najprawdopodobniej ci, którzy mają termin po tej dacie. Kierowane na leczenie sanatoryjne osoby będą przechodzić testy na obecność koronawirusa.

Ministerstwo Zdrowia, w ramach odmrażania świadczeń medycznych zmierza również od 15 czerwca otworzyć sanatoria i uzdrowiska. Jednak problemem dla NFZ i podmiotów świadczących usługi medyczne, w ramach opieki sanatoryjnej jest nadrobienie kolejki osób oczekujących na skierowanie.

e-wydanie miesięcznika Sądeczanin. Instrukcja obsługi w pięciu krokach ⤵️

Opublikowany przez Sądeczanin Piątek, 22 maja 2020

Na razie nie wiadomo, w jakiej kolejności pacjenci będą kwalifikowani na wyjazdy uzdrowiskowe. Czy trzeba będzie ponownie mieć skierowanie od lekarza i składać podanie? Czy zostanie zachowana kolejność, która była wcześniej ustalona? Ministerstwo uzależnia to od wyniku prowadzonych analiz.

Jednak najprawdopodobniej w pierwszej kolejności do uzdrowisk wyjadą ci, którzy mają zaplanowane terminy po 15 czerwca. Na leczenie sanatoryjne kierowane są głównie osoby starsze, u których występują też dodatkowe schorzenia, dlatego wcześniej przejdą one odpowiednie teksty na obecność koronawirusa. Resort zdrowia chce w ten sposób zapewnić im bezpieczeństwo podczas pobytu. 

(MK) fot. ilustracyjne aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe