Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 4 sierpnia. Imieniny: Dominiki, Dominika, Protazego
12/09/2019 - 14:40

Muszyna:ogrody tematyczne na Zapopradziu zasiedlą czarne i białe łabędzie

W ogrodach tematycznych, położonych na Zapopradziu w Muszynie, obok nowych ścieżek spacerowych czy małych stawów pojawiają się nowe budowle. W przyszłym roku będzie można w tym miejscu podziwiać woliery, które zasiedla takie ptaki, jak m.in czarne i białe łabędzie.

Magiczny Ogród, położony przy Pijalni Antoniego,  ze stawami rekreacyjnymi stanowi część Parku Zdrojowego „Zapopradzie”. Wzorowany jest na greckich i rzymskich kompozycjach, z posągami oraz stelami. W swoim zamiarze ma przenieść zwiedzających w krąg kultury antycznej.

W przyszłym roku będzie można w tym miejscu podziwiać, między innymi, również takie ptaki jak na zdjęciach.

- Na dużym stawie spróbujemy osiedlić czarne i białe łabędzie i różne rodzaje kaczek. Stopniowo ogrody tematyczne będą się rozbudowywać. – wyjaśnia Jan Golba, burmistrz Muszyny - W kolejnych latach pojawią się także ogrody bajkowe dla dzieci. Ale to przyszłość. Czekamy na twórcze inspiracje naszych mieszkańców i turystów.

Park jest rozbudowywany w ramach trzeciego etapu zadania „Budowa Parku Zdrojowego Zapopradzie w Uzdrowisku Muszyna”. Wcześniej zmodernizowano dzielnicę uzdrowiskową wraz z traktami spacerowymi.

Założeniem projektu jest stworzenie w okolicach Ogrodów Magicznych nowoczesnego parku uzdrowiskowego o pow. ok. 3 ha. 

(MK) fot. własne, ilustracyjne UMiGMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)