Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 30 listopada. Imieniny: Andrzeja, Maury, Ondraszka
30/01/2013 - 13:00

Na rynku stanęło 150 par. Maturzyści zatańczyli poloneza

Maturzyści w mszańskich szkół zatańczyli poloneza na płycie rynku. Inicjatorką przedsięwzięcia była dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Mszanie Dolnej Elżbieta Magierska.
Uczniowie i nauczyciele, a także samorządowcy stanęli na płycie rynku punktualnie o godz. 12. W korowodzie zatańczyło 150 par. Po krótkich przemówieniach organizatorów i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się m.in. starosta limanowski Jan Puchała i wicestarosta Franciszek Dziedzina, polonez ruszył po płycie rynku.

- Taneczne szóstki poruszały się i z wielkim wdziękiem. To niezwykłe wydarzenie oklaskiwane było przez licznie zgromadzonych mieszkańców Mszany Dolnej, także tych najmłodszych, którzy w nagrodę otrzymali kolorowe baloniki, którymi maturzyści okrasili swój taniec – mówi Tadeusz Filipiak, burmistrz Mszany Dolnej.

Swój udział w uroczystości miał także samorząd miejski. Zakład Gospodarki Komunalnej odśnieżył płytę rynku, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury odpowiedzialny był za nagłośnienie i muzykę, a Straż Miejska i policja pilnowały porządku.

- Z oczywistych względów – poniedziałkowy pogrzeb wiceprzewodniczącego Rady Miasta – nikt z władz miejskich w tańcu nie wziął udziału – dodaje burmistrz.

 

(MC)

Fot. Archiwum Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej Dziękujemy za przesłanie błędu