Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/04/2020 - 06:30

Napad i kradzież tirów z Trzech Koron, czyli 5 lat temu w Nowym Sączu

8 kwietnia pięć lat temu świętowaliśmy uruchomienie kolejnej linii metra w Warszawie - debiut sądeckich pociągów z Newagu. Był też groźny napad, pobicie i kilka wypadków. Z galerii Trzy Korony zniknęły tiry z towarem za 100 tys. złotych, a na drugim końcu miasta nieświadomi niczego mieszkańcy przygotowywali się do obchodów rocznicy mordu katyńskiego i katastrofy smoleńskiej.

Miliony pasażerów warszawskiego metra w pociągach Newagu

Dokładnie pięć lat temu świętowaliśmy podwójnie. Od otwarcia pierwszej linii warszawskiego metra minęło wówczas 20 lat i prawie miesiąc od uruchomienia jego drugiej linii. Dlaczego to ważne dla sądeczan? Ponieważ warszawiaków od kilku lat wożą pociągi wyprodukowane u nas, w Nowym Sączu, w spółce Newag! 

Odcinek centralny, oddany do użytku 8 kwietnia 2015 roku, obsługiwany był wyłącznie przez pociągu INSPIRO wyprodukowane przez konsorcjum Siemens AG - NEWAG S.A. Warszawskim metrem codziennie przemieszczają się setki tysięcy pasażerów, o których komfort zadbała sądecka firma.

Napad i pobicie w centrum Nowego Sącza

Pięć lat temu nasi czytelnicy z niepokojem przyjęli informację o napadzie i pobiciu w centrum miasta. Bezsilny mieszkaniec Nowego Sącza został zaatakowany przez dwóch niebezpiecznych napastników, którzy bili 29-latka po twarzy, szarpali i kopali, a na koniec zabrali mu telefon komórkowy. Spłoszył ich odważny strażnik miejski, który pospieszył mężczyźnie z pomocą. 

W sprawę zaangażowali się policyjni ,,kryminalni". W wyniku ich pracy jeszcze tego samego dnia zatrzymano jednego ze sprawców, którym okazał się 21-letni młodzieniec. Ujęcie drugiego napastnika było kwestią czasu. Sprawcom postawiono zarzut rozboju. Dziękujemy za przesłanie błędu