Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
08/02/2020 - 11:30

Nareszcie! PKP poinformuje sms-em lub mailem o opóźnieniu pociągu

Mówi się, że punktualność pociągów PKP jest najgorsza od lat. Zniechęceni podróżni za każdym razem zastanawiają się, czy ich pociąg nadjedzie z opóźnieniem. Teraz wszystko się zmieni! PKP poinformuje swoich klientów sms-em lub mailem o planowanym opóźnieniu. Jest jednak pewien haczyk...

Z usług Polskich Kolei Państwowych korzystają tysiące sądeczan. Dojeżdżają w ten sposób do pracy albo na studia. PKP rzeczywiście wprowadził ważne udogodnienia dla podróżnych. Wszyscy, którym choć raz zdarzyło się biec na dworzec w pośpiechu, żeby na miejscu dowiedzieć się o tym, że pociąg jest opóźniony, na pewno ucieszą się z nadchodzącej zmiany.

Informacja o opóźnieniu będzie wysłana za pośrednictwem SMS lub maila do osób, które kupiły bilet przez internet. To pierwszy wymóg, który należy spełnić, aby otrzymać powiadomienie na smartfona. Jeśli więc korzystasz z tradycyjnych metod i kupiłeś bilet w okienku na dworcu, nie otrzymasz powiadomienia. Drugim warunkiem jest natomiast zakup biletu przez aplikację Bilkom - system obsługiwany przez PKP, który powstał w 2018 roku. Aplikacja jest znana, jednak istnieje wiele bardziej popularnych od niej. 

Warto wspomnieć, że powiadomienia mają dotyczyć opóźnień dłuższych niż 5 minut, a także nieprzewidzianych zdarzeń drogowych takich jak remont torów lub nieoczekiwany postój oraz innych utrudnień i wypadków. PKP na swojej oficjalnej stronie podkreśla, że ponad 90% pociągów dojechało na stacje na czas albo z opóźnieniem nieprzekraczającym kilku minut. Na pewno?

k.kos@sadeczanin.info, fot. pixabay.com Dziękujemy za przesłanie błędu