Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
07/01/2020 - 13:05

Nasz konkurs. I znowu lepimy bałwany jak Sądecczyzna długa i szeroka

Zima, która przyjść nie chciała, wreszcie się obudziła i sypnęła białym puchem. Wedle zapowiedzi synoptyków idą na nas śnieżne burze. Skoro tak, to pora zacząć lepić bałwany. Ponieważ w ubiegłym roku prawdziwą furorę zrobił ogłoszony przez nas konkurs na największego bałwana Sądecczyzny, postanowiliśmy tę znakomitą zabawę powtórzyć.

Rok temu czytelnicy wykazali się  niesamowitą inwencją. To był prawdziwy radosny szał na lepienie bałwanów na Sądecczyźnie. Jedni poszli w gabaryty, inni stawiali na fantazję i poczucie humoru. Zabawa przy lepieniu śniegowych stworów była przednia. Ze zdjęć, które przesłali nasi czytelnicy powstała cała armia przepięknych śniegowych stworów.

Czytaj też Zima i ferie na wesoło. Postawili bałwana… na głowie [ZDJĘCIA]

Nasz zimowy konkurs obudził  w mieszkańcach Sądecczyzny prawdziwego ducha rywalizacji.  Ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Rekord padł w Gródku nad Dunajcem. Gigant mierzył ponad cztery metry żywego, białego śniegu.

- Żeby przystroić śnieżne monstrum w  gustowne, czarne nakrycie głowy, trzeba było przystawić drabinę - opowiadał Andrzej Jodłowski, który toczył kule ze swoimi kolegami, Mateuszem, Pawłem i najmłodszym Adasiem. - Nasze dzieło zajęło nam trzy godziny. Była przy tym świetna zabawa – wyjaśniał.

Czytaj też Z biustem, z brodą i czupryną. Wszystkie bałwany i bałwanki Sądecczyzny [WIDEO]

W tym roku również można pofolgować swojej wyobraźni i ulepić wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju bałwana, a potem zrobić mu zdjęcie, oczywiście w towarzystwie całej ekipy, która tworzyła śnieżne dzieło i przesłać mailem na adres jagienka.michalik@sadeczanin.info

Ogłaszamy drugą edycje konkursu na największego bałwana Sądecczyzny. Koniecznie proszę też podać „wzrost” bałwana i napisać, kto i gdzie go ulepił.


Dziękujemy za przesłanie błędu