Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
16/09/2020 - 21:10

Nasz nowy dom: ekipa Polsatu zmieniła dom rodziny z Rożnowa nie do poznania!

Ekipa telewizyjna programu "Nasz nowy dom" emitowanego przez stację Polsat po raz kolejny pojawiła się na Sądecczyźnie, tym razem w Rożnowie. Dzięki ciężkiej pracy architektów i budowlańców już wkrótce stary i zaniedbany dom 8-letniego Kajtka zamieni się w przytulne i ciepłe mieszkanie. Czy uda się spełnić marzenie chłopca?

Program „Nasz nowy dom” pokazuje, że w krótkim czasie można prawdziwie odmienić czyjeś życie. Ośmioletni Kajtek mieszka w Rożnowie. Najbardziej interesuje go historia, szczególnie starożytność i wojny, a źródłem inspiracji do wymyślanych przez niego zabaw jest niemal stuletni dom, w którym mieszka razem z mamą i babcią.

Zniszczone meble i stary, kaflowy piec pamiętają czasy II wojny światowej, jednak wartość historyczna domu to nie wszystko. Jego fatalny stan jest źródłem ciągłych problemów – uniemożliwia normalne funkcjonowanie i stanowi zagrożenie dla trzyosobowej rodziny. W budynku jest pleśń, a stara instalacja elektryczna w każdej chwili może wywołać pożar. Nie jest łatwo, bo mama chłopca, pani Joanna, straciła pracę (dotychczas pracowała jako ratownik wodny). Wiek utrudnia babci korzystanie ze starej, wysokiej wanny, a także palenie w piecu i dbanie o dom.

Czytaj też: Jesteśmy na planie programu "Nasz nowy dom". Czy ekipa skończy prace na czas?

Dla rodziny to koniec życia w strachu – zobaczcie, jak ekipa Polsatu wyremontowała ich dom! Renowacja starego budynku była dla architektów i budowlańców nie lada wyzwaniem. Kajtkowi zależało, aby historyczne elementy i dusza domu zostały zachowane, ponieważ jest do niego bardzo przywiązany. – Najbardziej boję się, że nasz dom kiedyś się zawali – mówi Kajtek. 

Ekipa przygotowała dla rodziny niespodziankę - zabieg w SPA dla babci, kurs prawa jazdy dla pani Joasi oraz wycieczkę do Zamku Królewskiego na Wawelu dla Kajtka. Łatwo nie było, ale teraz możemy podziwiać ich piękny, nowy dom!

k.kos@sadeczanin.info, fot. KK

Nasz nowy dom: ekipa Polsatu zmieniła dom rodziny z Rożnowa nie do poznania!
Fot. KK


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021