Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
09/04/2020 - 21:45

Nasz nowy dom: ekipa programu zmieniła ich dom nie do poznania! [ZDJĘCIA]

Radość nie do opisania! Rodzina Wiejaczków od kilku tygodni mieszka w nowym, wyremontowanym domu. Dramatyczne warunki, w jakich dotychczas przebywali, stwarzały ryzyko odebrania wnuka, dla którego są rodziną zastępczą. Jak teraz wygląda ich dom? Ekipa programu telewizji Polsat "Nasz nowy dom", mimo komplikacji, spisała się na medal. Zobaczcie sami!

Dom, w którym rodzina Wiejaczków chciałaby zamieszkać, został wybudowany na początku XX wieku. Nie zapewniał podstawowych, życiowych potrzeb. - Niestety nie stać nas na remont – mówi Stanisław Wiejaczek. - Zdecydowaliśmy się na udział w programie, ponieważ boimy się, że odbiorą nam Kubę, dla którego jesteśmy rodziną zastępczą – dodaje pani Jadwiga.

Rzeczywiście, dramatyczne warunki spowodowały niebezpieczeństwo odebrania wnuka. Dom nie był ocieplony, stara instalacja groziła pożarem, a 70-letni dach w każdej chwili mógł się zawalić. Nie było kanalizacji, a wodę pani Jadwiga kupowała w butelkach albo przynosiła od bliskich.

Zobacz także: Jesteśmy na planie programu ,,Nasz nowy dom". Czy ekipa budowlana skończy prace na czas?

Na czas remontu rodzina Wiejaczków wyjechała na kilkudniowe wakacje do Rzeszowa. Kuba spędził z dziadkiem pełne adrenaliny popołudnie na gokartach. Ekipa programu przygotowała dla państwa Jadwigi i Stanisława wyjątkową niespodziankę – kurs tańca. W ten sposób będą mogli uczcić zbliżającą się rocznicę ślubu.

Marzeniem Kuby był wyjazd na kolonię – chłopiec otrzymał w prezencie walizkę i voucher na wycieczkę nad morze. W tym czasie dom został przyłączony do sieci wodociągowej. Niestety konstrukcja budynku nieco pokrzyżowała plany architekta, Wojciecha Strzelczyka. Projekt domu musiał ulec zmianie, ale na szczęście wszystko udało się skończyć na czas.

– Najbardziej ucieszyła mnie ciepła woda z kranu. Poza tym nigdy nie myślałam, że będę miała w życiu zmywarkę – mówi wzruszona pani Jadwiga. - Tego się nie da opisać słowami – dodaje Kuba. Zobaczcie sami!

Odcinek programu "Nasz nowy dom" można obejrzeć na stronie internetowej telewizji Polsat (odcinek 180. Gorlice).

[email protected], fot. KK

Nasz nowy dom: ekipa programu zmieniła ich dom nie do poznania! [ZDJĘCIA]
Fot. KK


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)