Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
05/06/2020 - 04:20

Niedźwiedzica z małym upodobała sobie Barcice! Uwaga na trasie rowerowej

Uwaga rowerzyści planujący przejazd przez Barcice w stronę Piwnicznej-Zdroju – tą okolicę wyjątkowo upodobały sobie niedźwiedzie. Miejscowi widzieli je już kilka razy, a ostatnim razem, w okolicy ośrodka Las Vegas, niedźwiedzicę z małym.

Niedźwiedzie upodobały sobie Barcice! Uwaga na trasie rowerowej

- Kilka dni temu mieszkańcy wiedzieli jak niedźwiedzica z małym przechodziła przez Poprad w okolicy mostu, którym jedzie się w stronę Woli Kroguleckiej, w okolicy ośrodka Las Vegas. Niedźwiedzica weszła pierwsza do wody i zaczęła nawoływać swoje małe, które nie bardzo się paliło, by wejść do dość mocno wzburzonego nurtu. Maluch ostatecznie posłuchał matki i razem przeszli przez Poprad i ruszyli w stronę miejsca, gdzie odbywa się Pannonica – relacjonuje sołtys Barcic Tomasz Koszkul.

Zobacz też: Niedźwiedź grasuje w Beskidzie Sądeckim. Czy szuka sobie u nas panny? [WIDEO]

Wcześniej niedźwiedź widziany był też w okolicy Las Vegas, ale już na ścieżce rowerowej. Koszkul wraz z sołtysem Barcic Dolnych, zaalarmowali władze gminy Stary Sącz i tutejsze nadleśnictwo. – Skoro pani niedźwiedź była ostatnio z małym niedźwiadkiem to musiała wcześniej spotkać kawalera, co oznacza, że niedźwiedzi w okolicy może być więcej i wypadałoby jakoś ostrzec przede wszystkim rowerzystów, którzy korzystają z tutejszych tras rowerowych bardzo licznie.

Może trzeba jakiś znak postawić ostrzegawczy? – komentuje gospodarz Barcic doskonale wiedząc, że niedźwiedź jest jednym z tych nielicznych dzikich zwierząt, które ludzi wcale się nie boją, choć same kontaktu z nimi specjalnie nie szukają. Niedźwiedzia mama jednak bardzo poważnie traktuje swoje obowiązki rodzicielskie i w obronie malucha może być bardzo niebezpieczna. 

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne pixaby/jdaypixDziękujemy za przesłanie błędu