Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 10 lipca. Imieniny: Filipa, Sylwany, Witalisa
15/09/2019 - 12:05

Nietypowy znak drogowy w Gostwicy. Nie uwierzycie co kryje się pod zaroślami

Na sądeckich drogach wciąż pojawiają się nowe znaki. Jest ich coraz więcej. Niestety w wielu miejscach są one pokrzywione, zamalowane, zdewastowane albo zasłonięte przez gałęzie drzew. Jednak to, co zobaczyliśmy w Gostwicy koło Podegrodzia przeszło nasze najśmielsze oczekiwania.

Jakiś czas temu przejeżdżając przez Gostwicę w gminie Podegrodzie, rzucił nam się w oczy nietypowy znak ustawiony przy drodze powiatowej. Co ciekawe, jest on widoczny jedynie w nocy. Gdy światła samochodu oświetlą go, wówczas wyłania się spod zarośli znak informujący o terenie zabudowanym. Osobom, które tamtędy przejeżdżają w dzień, z pewnością nawet nie przyjdzie do głowy, że pod gęstwiną kryje się znak.

Prawo o ruchu drogowym jasno nakazuje stosowania się do znaków ustawionych przy drodze. Dla nieposłusznych kierowców przewidziany jest mandat i punkty karne. Co w sytuacji, gdy kierowca nie dostosuje się do znaku, ponieważ jest on niewidoczny?

W przypadku zatrzymania przez policjantów, powinniśmy poinformować o tym, że znak jest nieczytelny. Jeśli mimo to będą chcieli ukarać nas mandatem, wówczas nie warto go przyjmować, a zaistniałą sytuację wytłumaczyć przed sądem.

W Twojej miejscowości również znajdują się słabo widoczne znaki? Prześlij nam zdjęcia z krótkim opisem na nasz SYGNAŁ. Opublikujemy je.

RG [email protected], fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)