Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
09/06/2020 - 12:20

Nowosądeccy myśliwi ustrzelili 40 dziecięcych serc. Zobaczcie ile było radości

Dzień Dziecka był w tym roku szczególny, bo na święcie maluchów położyła cień epidemia COVID-19. Myśliwi z naszego regionu zatroszczyli się o dzieci, szczególnie te, którym los nie sprzyja i bez epidemii.

Myśliwi, zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim w Nowym Sączu, w tym panie z Nowosądeckiego Klubu Dian, postanowili w tym roku nieść radość dzieciom z trzech placówek działających pod szyldem Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w Gorlicach. Na co dzień przebywają tu dzieciaki w wieku od 3 do 18 lat, którym własne, biologiczne rodziny nie mogą same zapewnić właściwej opieki.

Zobacz też: Co, w nowosądeckiej Zawadzie, robi ambona myśliwska?

W tym roku z racji epidemii i związanych z nią ograniczeń dzieciaki nie mogły skorzystać z innych możliwości uczczenia swojego święta – bo ani nie mogły pojechać na żadną wycieczkę, ani wyjść do kina czy wybrać się do jakiegokolwiek centrum rozrywki.

Dlatego myśliwi z własnych środków zebranych w trakcie okolicznościowej zrzutki, w której wzięli udział członkowie wszystkich sądeckich kół łowieckich, zorganizowali im okolicznościowe paczki. W sumie udało się zebrać około 2 tysiące złotych, dzięki którym obdarowano 40 podopiecznych Centrum.

ES [email protected] Fot.: PZŁ w Nowym Sączu

Nowosądeccy myśliwi dzieciom. Zobaczcie ile było radości
Myśliwi zrzeszeni w Polskim Związku Łowieckim w Nowym Sączu, w tym panie z Nowosądeckiego Klubu Dian postanowili w tym roku nieść radość dzieciom z trzech placówek działających pod szyldem z Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w Gorlicach - na co dzień przebywają tu dzieciaki w wieku od 3 do 18 lat, którym własne, biologiczne rodziny nie mogą same zapewnić właściwej opieki.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)