Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
17/04/2015 - 08:54

Nowy Sącz: Slajdowisko o Dubaju w restauracji Panorama

Pogoda nie zachęca do dłuższych spacerów. Warto zatem wybrać się popołudniu na slajdowisko o Dubaju, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, do restauracji „Panorama”. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (piątek) o godz. 17.00.
Na prelekcję i pokaz zdjęć zaprasza Jan Puchała, członek sądeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i „nieetatowy” kucharz na jego wycieczkach. Dubaj odwiedził jesienią zeszłego roku i przed dwoma tygodniami.

- W czasie spotkania przybliżę geografię i historię tego 2,5 milionowego miasta, które jest zamieszkane przez kilkanaście narodowości, a wśród nich wyróżniają się Hindusi - mówi Jan Puchała. - To niezwykła metropolia, która przyciąga uwagę dzięki nietradycyjnym i niezwykłym projektom budowlanym, imprezom sportowym, bitym tutaj rekordom Guinnessa.

Dodajmy, że Katarzyna Puchała, córka naszego rozmówcy jest stewardesą linii lotniczych Zjednoczonych Emiratów Arabskich Emirates i zajmuje się również marketingiem przewoźnika. Ostatnio promowała nową linię Dubaj-Chicago.

(Rob)
Fot. Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)