Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
13/04/2022 - 19:15

Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys Sądecczyzny

Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys. Nie będzie wcale nadużyciem, jeśli powiemy, że gmina Rytro zaczyna wyrastać ma małego tygrysa na Sądecczyźnie zarówno na polu pozyskiwania dofinansowania na najróżniejsze inwestycje, jak i pod kątem turystycznym.

W 2021 roku gmina Rytro pozyskała, wliczając 5 milionów, które chce tu zainwestować Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego – więcej w publikacji Rytro wyrosło na lidera samorządów subregionu sądeckiego! [WIDEO] – aż 23 miliony złotych środków z zewnątrz. To imponująca kwota zważywszy, że cały budżet samorządu oscylował wtedy na poziomie około 16 milionów.

Zobacz też: W tym budynku zrobią ośrodek dla uchodźców? Mamy odpowiedź od wojewody

Efekty gospodarskiego zarządzania widać na każdym oku. A to mocno mobilizuje przedsiębiorców i mieszkańców. Rytro rozkwita – remontują się domy, budują się firmy usługowe i handlowe. Przybywa zieleni, robi się czyściusieńko. Jesteśmy przekonani, że to będzie mocno procentować w ruchu turystycznym. Rytro ma szansę odkuć się po kryzysie w tej branży związanym z epidemią COVID-19. Ale i mieszkańcy mogą czuć się dumni choćby z wyglądającego coraz bardziej imponująco nowego przedszkola. ([email protected] Fot.: ES)

Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys Sądecczyzny
Obraz dnia: Rytro 13 kwietnia 2022 rok. Rośnie mały tygrys. Nie będzie wcale nadużyciem, jeśli powiemy, że gmina Rytro zaczyna wyrastać ma małego tygrysa na Sądecczyźnie zarówno na polu pozyskiwania dofinansowania na najróżniejsze inwestycje i pod kątem turystycznym. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu