Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
24/04/2019 - 18:00

Ogrody Biblijne w Muszynie otwierają swoje podwoje dla zwiedzających

W Muszynie wiosna w pełni, więc już 30 kwietnia (wtorek) Muszyńskie Ogrody Biblijne, znajdujące się przy parafii pw. św. Józefa Oblubieńca, otworzą swoje drzwi dla zwiedzających. W tym sezonie będzie mnóstwo nowości i niespodzianek.

- Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż brama Ogrodów Biblijnych już niebawem, będzie otwarta!  Kolejna dawka wspaniałych duchowych przeżyć, modlitwy, dobrych emocji, radość ze wspólnego dzielenia się wiarą! W tym sezonie będzie mnóstwo nowości i niespodzianek. -czytamy na stronie parafii św. Józefa Oblubieńca w Muszynie

Muszyńskie Ogrody Biblijne to największy pod względem powierzchni tego typu obiekt w Polsce. Ich budowę zainicjował ks.proboszcz Paweł Stabach. Otwarte zostały 29 czerwca 2015 roku.

Ogrody mają ekumeniczny charakter. Są miejscem spotkania z Bogiem, w Jego słowie, obrazach biblijnych i biblijnej roślinności. Zwiedzający odkrywają w nich zobrazowane karty Pisma Świętego.

Stanowią zachętę do czytania Biblii oraz medytacji o Bogu Stwórcy i Ojcu.

Podzielone są na części: Ogród Historii Zbawienia, Ogród Krajobrazów Biblijnych, Winnica Pańska i Nauka Proroków, Dziecięcy Ogród Biblijny oraz Ogród dla Zakochanych.

Znajduje się tu również źródło Maryja.

Projekt opiera się na bazie zabytków, w skład której wchodzą: kościół parafialny, murowane dzwonnica i ogrodzenie, XVII wieczna kaplica wraz z figurą i drzewostanem oraz XIX - wieczna „stara plebania”.

Ogrody Biblijne są czynne, od końca kwietnia do listopada,  od wtorku do soboty w godzinach 10-18. W niedziele,  od 9 -18.

(MK) fot. autMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu