Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 24 kwietnia. Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
14/11/2019 - 16:05

Oszczędź sobie kolejek w urzędach dzięki GOV.PL

Coś, co kiedyś wydawało się niemożliwe, już jest rzeczywistością. Przed własnym komputerem można załatwić mnóstwo urzędowych formalności i co najważniejsze - nie tracić czasu i nerwów na wizyty w urzędach. Wystarczy skorzystać ze stron gov.pl lub obywatel.gov.pl


Polacy coraz częściej wybierają elektroniczną formę dopełnienia formalności za pośrednictwem serwisu administracji GOV.PL.  Liczby mówią same za siebie - 6 milionów użytkowników i 18,5 odsłon w miesiąc. To dowód, że warto korzystać z tej formy kontaktu z urzędami. Wraz z uruchomieniem panelu użytkownika Mój GOV internetowe załatwianie spraw w urzędach stało się wygodniejsze. – To dowód na to, że GOV.PL spełnia oczekiwania użytkowników. Zyskujemy nie tylko łatwy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach, ale i do wszystkich e-usług  – uważa szef Ministerstwa Cyfryzacji  Marek Zagórski.

Obecnie w ramach portalu działają m.in. strony internetowe 19 ministerstw, pięciu urzędów – w tym czterech urzędów wojewódzkich. Na GOV.PL użytkownicy znajdą także 189 kart usług i sześć serwisów tematycznych. Wszystkie działające w ramach GOV.PL serwisy mają spójną szatę graficzną

Każdy kto się zaloguje na Mój GOV (aby to zrobić potrzebujemy profilu zaufanego) w jednym miejscu znajdzie nie tylko wszystkie swoje dane i dostęp do e-usług, ale i nową skrzynkę służącą do wymiany korespondencji z urzędami. Dzięki Mój GOV, aby wysłać pismo do urzędu nie musimy wchodzić na platformę ePUAP! Nowa skrzynka ma możliwość konfiguracji i prowadzi użytkownika krok po kroku. Odpowiedź na pismo przesłane z urzędu to teraz kilka kliknięć myszką.

Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych" realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie. (opr. Paweł Swarlik)






Dziękujemy za przesłanie błędu