Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
18/07/2019 - 13:20

"Otwórz serce". Festyn rodzinno-integracyjny po raz dwunasty w Muszynie

W sobotę, 27 lipca w amfiteatrze Parku Zdrojowego na Zapopradziu w Muszynie odbędzie się 12. edycja „Otwórz serce”, wydarzenia o charakterze rodzinno-integracyjnym. Tradycyjnie, nie zabraknie występów artystycznych, zawodów sportowych i licytacji cennych przedmiotów.

„Otwórz serce” to wydarzenie o charakterze rodzinno-integracyjnym, zorganizowane w tym roku po raz dwunasty na terenie amfiteatru „Zapopradzie” w Muszynie przy Al. Zdrojowej

Nadrzędnym jego celem jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym na zasadach partnerstwa i równości.

- "Podejmowane przez nas inicjatywy mają na celu umożliwić niepełnosprawnym równy dostęp do dóbr publicznych oraz promowanie postaw aktywizujących i włączających te osoby do życia społecznego".-mówi Maria Żuchowicz, dyrektor Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie. - "W trakcie imprezy proponujemy gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów wokalno- instrumentalnych, licytację przedmiotów podarowanych przez osoby znane, wystawę i aukcję prac uczestników zajęć POW. Będzie można wylosować „niespodziankę za grosik” i posmakować domowych wypieków".

Podobnie, jak w latach ubiegłych zebrane na licytacji środki zostaną przeznaczone na rehabilitację osób niepełnosprawnych, uczestników zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Muszynie, jak i innych osób. 

- "Dzięki państwa pomocy i wsparciu akcji „OTWÓRZ SERCE” udało nam się przez jedenaście minionych lat zebrać kwotę 89.568,33 zł., którą wykorzystaliśmy między innymi na: dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych (30 osób niepełnosprawnych), pokrycie kosztów zabiegów rehabilitacyjnych (31 osób), dofinansowanie kosztów leczenia (4 osoby), a także na pokrycie kosztów dojazdów na zabiegi rehabilitacyjne (45 osób), opłacenie zajęć w basenie (20 osób)"- dodaje dyrektor POW

Festyn rodzinno-integracyjny "Otwórz serce" odbędzie się w godzinach 14-18. 

(MK) fot arch. autDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)