Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 kwietnia. Imieniny: Ireny, Kleofasa, Wincentego
10/03/2020 - 11:10

Panowie, dzisiaj Dzień Mężczyzny! Dostaliście już życzenia?

Dzień Mężczyzny przypada co roku dwa dni po Dniu Kobiet, czyli 10 marca. Ponieważ święto nie jest w Polsce tak popularne, masz dużą szansę, że uda Ci się dziś zaskoczyć swojego ukochanego, brata, tatę albo dziadka.

Dzień Mężczyzny

Ustanowienie Dnia Mężczyzn ma fascynującą i nietypową historię. Pomysłodawcami święta byli mieszkańcy państwa, o którego istnieniu mało kto wie. Chodzi o państwo Ameryki Południowej - wyspy Trynidad i Tobago. Inicjatywa została wsparta przez ONZ i przedstawicieli grup społecznych z Europy, Azji, Afryki i Stanów Zjednoczonych. Główną ideą, która przyświecała staraniom o ustanowienie Dnia Mężczyzn, była walka o równość płci. 

Zobacz też: Dzień Kobiet po sądecku. Nasza uliczna sonda

10 marca w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie Czterdziestu Świętych Męczenników. Warto w tym szczególnym dniu przesłać krótkie życzenia wszystkim mężom, ojcom, wujkom, dziadkom, braciom i przyjaciołom. Dawniej przybierały one formę listów lub kartek, teraz najbardziej popularną formą są SMS-y lub wiadomości wysłane za pomocą aplikacji Messenger. Mężczyźni poczują się docenieni, a zabawne życzenia i drobny upominek sprawią im wiele radości.

[email protected], fot. pixabay.com

Wypadek w Woli Kurowskiej. Są ranni
W Woli Kurowskiej, gdzie zderzyły się dwa samochody, trwa akcja ratunkowa. Droga jest całkowicie zablokowana. Policjanci ustalają, jak doszło do tego wypadku.


Dziękujemy za przesłanie błędu