Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
03/06/2020 - 17:50

Pilne, zmiana harmonogramu wywozu śmieci w Kamionce Wielkiej

Bardzo ważna informacja dla mieszkańców Kamionki Wielkiej – w tym miesiącu gmina wprowadziła zmiany w harmonogramie wywozu śmieci. Dlaczego?

Pilne, zmiana harmonogramu wywozu śmieci w Kamionce Wielkiej

Jeszcze na początku maja – w ślad za skargą Czytelnika - pisaliśmy w publikacji Kamionka Wielka: serio? Za dzikie wysypiska śmieci winę ponosi gmina? o tym, że odbiór śmieci w Kamionce Wielkiej odbywa się tylko raz w miesiącu a czasami, w okresach świątecznych, nawet co półtorej miesiąca. Pan Leszek Dobosz twierdził nawet, że to główna przyczyna powstawania dzikich wysypisk śmieci nad Kamienicą. Wójt Andrzej Stanek tej opinii nie podzielał, bo żaden, nawet najdogodniejszy harmonogram wywozu śmieci mentalności mieszkańców nie zmieni.

Zobacz też: Spór o zatrutą studnię w Mystkowie. Kto ją uszkodził i kto ma ją naprawić

Dziś jednak okazuje się, że władze Kamionki Wielkiej uwagi miejscowych wzięły sobie mocno do serca. Dowodem jest informacja, którą dziś przekazuje za naszym pośrednictwem sekretarz gminy Małgorzata Antkiewicz-Wójs. - W  związku z  przypadającym świętem na drugi czwartek miesiąca, odpady komunalne w miejscowościach Kamionka Wielka, poza Kamionką Górną, i Kamionka Mała będą odbierane wyjątkowo 4 czerwca, czyli w pierwszy czwartek miesiąca.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe