Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 19 września. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
20/08/2019 - 21:40

Piwniczna-Zdrój pokazała się w telewizji

Gmina Piwniczna-Zdrój miała swoje pięć minut w ramach prezentacji małopolskich uzdrowisk.

Do udziału w projekcie promującym małopolskie uzdrowiska w telewizji gmina przygotowywała się od kilku miesięcy, bo czas antenowy ograniczony, a jest tu co pokazać: od krajobrazów, przez kulturę, tradycję, kuchnię po najróżniejsze atrakcje, z których korzystać mogą nie tylko kuracjusze, ale i turyści.

Są górale, są tradycyjne stroje, są okopy, kapela i garść informacji o wyjątkowym skarbie, czyli wodach mineralnych Piwniczanką stojących. – Mamy to! – nie kryje satysfakcji na swoim profilu na Facebooku burmistrz choć na pewno czuje na plecach oddech konkurencji – już w najbliższych dniach w tym samym programie zaprezentuje się nasz potentat o już ugruntowanej pozycji czyli Muszyna a później sama Krynica-Zdrój.

Ale promocja w telewizji to jedno. Gmina otwiera się też na resztę świata i już strona internetowa gminy dostępna jest w pięciu wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej, słowackiej, węgierskiej i litewskiej. W tym zasługa burmistrza Dariusza Chorużyka, który sam biegle włada kilkoma językami, a już zapowiada, że tłumaczeń strony może być więcej. Wystarczy, że mieszkańcy zgłoszą takie zapotrzebowanie ze wskazaniem języka i odpowiednio to uzasadnią.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe