Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
20/04/2018 - 16:05

Policjant i pies Loko uratowali życie starszej kobiecie

Starsza kobieta upadła na podłogę i leżała w bezruchu. Pies policyjny czuł, że w budynku dzieje się coś złego. Funkcjonariusz bez wahania wybił szybę i wszedł do mieszkania. Udzielił kobiecie pomocy i wezwał pogotowie.

Rafał Śmierciak jest policjantem od 10 lat. Na co dzień pełni służbę w Komendzie Policji w Limanowej. W ubiegłym roku spełniło się jego marzenie - został przewodnikiem psa tropiącego, któremu nadał imię Loko.

Zobacz też Rozpalił ognisko na parapecie domu. Został zabrany do szpitala

W czwartek 19 kwietnia w samo południe prowadził trening w Przyszowej wspólnie ze swoim zwierzakiem. Był w czasie wolnym od służby. Nagle pies zaczął się dziwnie zachowywać. Policjant poinformował dyżurnego limanowskiej komendy o tym, że zwierze oznaczyło dom na prywatnej posesji i prawdopodobnie w środku może dziać się coś złego.  

Funkcjonariusz słysząc niepokojące odgłosy z wnętrza domu, nie czekając na patrol, bez wahania wybił szybę w oknie i wszedł do środka. Na podłodze leżała starsza kobieta. Nie mogła się ruszać. Policjant natychmiast wezwał karetkę pogotowia i udzielił poszkodowanej niezbędnej pomocy. 87-latka została zabrana do limanowskiego szpitala. Błyskawiczna i skuteczna reakcja policjanta i jego psa uratowała kobiecie życie.

RG [email protected], Fot. KPP LimanowaDziękujemy za przesłanie błędu