Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 31 października. Imieniny: Urbana, Saturnina
17/09/2020 - 14:40

Pomóżcie znaleźć tę psinę! To pies po przejściach, a błąka się po Nowym Sączu

Cała ekipa wolontariuszy działających w Gminnym Schronisku dla Psów w Wielogłowach prosi wszystkich sądeczan o pomoc w odszukaniu psa po traumatycznych przejściach, który dziś uciekł nowym właścicielom i błąka się gdzieś po Nowym Sączu.

Pomóżcie znaleźć tę psinę! Na ulicy zginie

- Błagamy o pomoc w poszukiwaniach! Pusia została wczoraj adoptowana, a dziś uciekła podczas spaceru – apeluje w imieniu wolontariuszy Małgorzata Surowiak.

To psiak o którym na pewno już słyszeliście. Suczka była przetrzymywana niemal z 30 innymi psami w domu na terenie naszego powiatu. Gdy do akcji wkroczyli przedstawiciele tarnowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami okazało się, że czworonogi były chore, zarobaczone, zapchlone i brudne.

Jakby tego było mało, nigdy nie były szczepione. Tylko jedna z samic została jakiś czas temu wysterylizowana. Zwierzęta jadły to, na co było stać ich bezrobotnego opiekuna, czyli głównie suchy chleb lub makaron od czasu do czasu „wzbogacony” dodatkiem pasztetowej.

Zobacz też: Nie miał środków do życia, a w domu przetrzymywał 28 psów [ZDJĘCIA]

Ostatecznie psiaki trafiły m.in. do schroniska w Wielogłowach. Psiaki natychmiast otrzymały niezbędną pomoc a wolontariusze zaczęli szukać im domu. Pusia miała szczęście, została adoptowana przez mieszkańców Nowego Sącza.

Uciekła w czasie spaceru w okolicy Batalionów Chłopskich. Potem była widziana w okolicy Witosa. Psiak jest bardzo bojaźliwy, dopiero trwa jego socjalizacja i miejski zgiełk może sprawić, że poczuje się jeszcze bardziej zagrożona i na przykład uciekając przed czymś wpadnie pod samochód.

Wolontariusze proszą: jeśli zobaczycie sunię ze zdjęcia, nie łapcie jej sami, tylko natychmiast zadzwońcie pod numer 667 126 602 lub 602 521 537. ([email protected] Fot.: wolontariusze)Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)