Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
24/12/2020 - 14:00

Porady na święta: czego i jak życzyć podczas łamania się opłatkiem?

Dla wielu z nas moment dzielenia się opłatkiem jest stresujący – niektórzy aż wzdrygają się na samą myśl. Co roku chcemy, aby nasze słowa były wyjątkowe i poruszające, jednak najczęściej nie potrafimy wydusić z siebie nic poza życzeniami zdrowia i wesołych świąt. Czego i jak życzyć dziś najbliższym?

Podczas łamania się opłatkiem warto podziękować rodzicom, rodzeństwu czy dziadkom za to, że są dla nas ogromnym wsparciem, a także za ich bezgraniczną miłość, wyrozumiałość, rady i troskę. Proste i szczere słowa podziękowania wzruszą niejednego członka naszej rodziny. A jeśli nie wszystko w tym roku szło po naszej myśli i zdarzały się kłótnie, wigilia to dobra chwila na przeproszenie za niewłaściwe zachowania i okazanie skruchy. Skoro zgromadziliście się razem przy jednym stole, najwyraźniej więcej łączy was niż dzieli.

Czytaj też: Życzenia świąteczne dla szefa. Czego życzyć z okazji Bożego Narodzenia?

Łamiąc się opłatkiem możemy obiecać poprawę w przyszłym roku i zadeklarować, że znajdziemy dla naszych bliskich więcej czasu. Często największe prezenty kryją się w najmniejszych pudełkach. Jeśli trudno nam zdobyć się na bezpośredniość, życzenia możemy napisać na świątecznej kartce. Każdy z nas lubi je czytać.

Nie wiesz od czego zacząć? Pomocne będą cytaty związane ze świętami. Inspiracji można szukać chociażby w bożonarodzeniowych filmach albo w tekstach piosenek. Podczas łamania się opłatkiem wystarczy wręczyć bliskiej osobie niewielką kopertę i życzyć wesołych świąt. ([email protected], fot. Pixabay.com)







Dziękujemy za przesłanie błędu