Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
31/05/2019 - 11:15

Pożegnanie maja z Łąckiem w kalendarzu "Sądeczanina"

Ani się obejrzeliśmy i kolejny miesiąc za nami. I znowu pora zerwać kartkę z kalendarza "Sądeczanina" opatrzonego na 2019 rok hasłem "Kultura i Sztuka Sądecczyzny".

Każdy miesiąc w kalendarzu "Sądeczanina" ma swojego bohatera. W  maju  w roli głównej wystąpiła gmina Łącko. Jej bogactwem są między innymi zespoły regionalne takie jak dziecięce "Małe Łącko" (przy ZSG w Łącku), "Mali Zagorzynianie" (przy ZSG w Zagorzynie), "Czarny Potoczek" (przy ZSP w Czarnym Potoku), "Mali Maszkowianie" (przy SP w Maszkowicach) oraz młodzieżowo-dorosły zespół "Górale Łąccy" (przy GOK). Wszystkie grupy prezentują autentyczny folklor ludowy górali białych.  

Liczne organizowane w gminie imprezy  uświetnia też Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto należąca do najlepszych amatorskich orkiestr Sądecczyzny.

W gminie Łącko  warto zwiedzić zabytkowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela  zbudowany w 1728 r. Świątynia jest murowana trójnawowa, z kwadratową wieżą od strony zachodniej. Tradycja głosi, że materiały do budowy kościoła uzyskano z rozbiórki zameczku Zyndrama z pobliskich Maszkowic, znanego z bitwy pod Grunwaldem.







Dziękujemy za przesłanie błędu