Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
16/05/2024 - 14:20

Pamiętacie? Majka Jeżowska, jako pierwsza Polka, wystąpiła w MTV

- Jestem Majka Jeżowska i byłam pierwszą polską wokalistką występującą w amerykańskiej MTV - tymi słowami piosenkarka rozpoczyna wywiad w podcaście: Złota Scena. Legendy Show Biznesu, który dzisiaj okazał się na kanale YT Złota Scena. Trwający ponad 48 minut wywiad wiele nam powie, o pochodzącej z Nowego Sącza wokalistce.

Majka Jeżowska urodziła się 25 maja 1960 w Nowym Sączu, co oznacza, że za niedługo świętuje urodziny! Ale znacznie ważniejsze dla artystki zdaje się być jubileusz - 45 lat kariery!   Za datę kiedy Majka Jeżowska odniosła wielki sukces na ogólnopolskiej scenie, uznaje się rok 1979 rok, kiedy wzięła udział w 17. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, na którym otrzymała wyróżnienie za „interesującą interpretację wykonywanych piosenek”. 

Pochodząca z Sącza artystka ma za sobą niezwykle ciekawą historię. Część swojej kariery realizowała w Stanach Zjednoczonych. Występowała razem z  Krystyną Prońko. Prowadziła program dla dzieci w TV Puls Singa Dinga. Mimo że posiada bogaty repertuar piosenek dla dzieci, jej utwory uwielbiają wszyscy, niezależnie od wieku.  Dzisiaj na kanale Złota Scena ukazał się wywiad z artystką, zatytułowany: „Majka Jeżowska. Jestem w show-biznesie od 45 lat”.  Majka Jeżowska w rozmowie wspomina swoich dziadków i rodzinę, a także opowiada, co działo się z nimi w okresie wojennym. Mówi też o piosenkach dla dzieci, tworzeniu utworów, występie na Pol’and’Rocku, a także swoje poglądy na temat show-biznesu kiedyś i dziś. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak zaczęła się pasja do muzyki Majki Jeżowskiej, w jakich okolicznościach dowiedziała się o pierwszej ciąży, jak motywują ją do pracy nagrody, dlaczego ma w sobie amerykańskiego ducha i wiele innych ciekawostek, koniecznie posłuchaj! 

Rozdziały:

3:51 Majka Jeżowska o pisaniu listów do Ani Jurksztowicz
5:30 Majka Jeżowska o rodzinie i pasji do muzyki
7:50 Jak naprawdę na imię ma Majka Jeżowska?
8:20 Majka Jeżowska o ojcu i miłości do USA
11:25 Gdzie pracuje syn Majki Jeżowskiej?
12:24 Majka Jeżowska o początkach kariery
22:11 Majka Jeżowska o piosenkach dla dzieci
29:40 Majka Jeżowska o swoim jubileuszu
33:57 Rock And Roll: Majka Jeżowska o projekcie
35:10 Majka Jeżowska o zespole rockowym i Pol'and'Rock Festival
38:05 Jeśli nie muzyka, to co?
40:30 Majka Jeżowska o show-biznesie dziś i kiedyś
45:37 5 szybkich pytań do Majki Jeżowskiej
47:17 Zakończenie i podziękowanie Majki Jeżowskiej

A już dziś artystka wystąpi na Juwenaliach w Krakowie!  https://sadeczanin.info/kultura-edukacja-religia/sadecka-artystka-wystapi-na-juwenaliach-krakowskich

[email protected], fot.IGDziękujemy za przesłanie błędu