Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
19/12/2014 - 11:00

Prezenty nadziei przyjechały z Niemiec do Kobylanki

Święta Bożego Narodzenia to czas obdarowania najbliższych prezentami. Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance tuż przed świętami otrzymały „Prezenty Nadziei” za sprawą Stowarzyszenia Dobroczynnego Gwiazdkowa Niespodzianka z Niemiec, współpracującego z Misją Centrum Rodziny przy gorlickim Kościele Zielonoświątkowym.
Najważniejszym punktem spotkania w SOSW w Kobylance było wręczenie paczek dzieciom, a wolontariusze z Centrum Rodziny przy Kościele Zielonoświątkowym w Gorlicach zaprezentowali teatrzyk kukiełkowy i bawili się razem z dziećmi przy muzyce.

Wolontariusze z Niemiec: Stefan, Heike, Dagmar, Jud, Petra pochodzą z Bawarii, Wittenbergii oraz Berlina. Prowadzą punkty zbiórki darów, których w Niemczech jest ok. 750.

Organizacja wysłała w tym roku 520 tys. paczek do kilkunastu krajów, z tego 44 tys. paczek do Polski, sześcioma tirami. Od 1999 r. organizacja Geschenke der Hoffung rozdała ok. 1 mln paczek dzieciom najuboższym, zaniedbanym.

- Mieliśmy wielki przywilej odwiedzić Ośrodek w Kobylance z grupą niemieckich przedstawicieli organizacji Geschenke der Hoffund, która przesłała do Polski paczki ze świątecznymi prezentami dla potrzebujących dzieci – powiedział podczas spotkania koordynator akcji charytatywnej w Polsce – Aleksander Błażowski z Wrocławia.

(opr.jg) Zdjęcia i informacja - SOSW w Kobylance
 


Dziękujemy za przesłanie błędu