Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
31/07/2021 - 18:05

Radar burz. Aplikacje z alertami burzowymi popularne jak nigdy

Po ostatnich, dramatycznych skutkach nawałnic, nie czekamy na alerty RCB, staramy się jak najwcześniej sami zorientować gdzie jest burza, gdzie walą pioruny, jak daleko od nas i w którą stronę zmierzają deszczowe chmury. Sciągamy aplikacje z radarami burz, ostrzeżeniami o deszczach i huraganach. A aplikacji takich nie brakuje.


Aplikacje takie jak "Burze, ostrzeżenia, zachmurzenie, deszcz, pogoda" oferują najczęściej ostrzeżenia pogodowe, wyświetlają mapy z aktualnie występującymi burzami nad Polską albo też innymi krajami. W aplikacjach można sprawdzić mapę aktualnie wydanych dla Polski ostrzeżeń meteorologicznych IMGW, informacje o opadach deszczu, silnym wietrze, upale, mrozie, przewidywanym rejonie wystąpienia burz i trąb powietrznych.

- Nie wiesz, czy zabrać ze sobą parasol lub czy zamknąć okna w domu? Masz do wykonania prace na zewnątrz i obawiasz się o opady bądź silne wichury? Ta aplikacja jest dla Ciebie - przekonują twórcy aplikacji "Monitor burz" - Śledź wyładowania atmosferyczne oraz ich przemieszczenia bezpośrednio na mapach, zapewnianych przez szereg dostawców! Do dyspozycji masz również zdjęcia satelitarne Polski oraz Europy.

- "StormTrek" jest pierwszą aplikacją, która wykorzystuje moc satelitów pogodowych do monitorowania, śledzenia i przewidywania zachowań piorunów wokół siebie. Jest w stanie pokazać ci burze w najbliższym czasie rzeczywistym - chwalą sie twórcy tej aplikacji.

Swoją aplikację wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - najbardziej znana polska instytucja, zajmująca się m.in. prognozowaniem pogody. Co znajdziemy w bardzo przejrzystej i pozbawionej reklam appce IMGW?

- Aplikacja z prognozą pogody IMGW-PIB jest dedykowana Polsce. To wiarygodne źródło aktualnej i prognozowanej pogody. Tylko w niej integracja wszystkich dostępnych modeli pogodowych, ostrzeżenia, podgląd map radarowych i wyładowań - możemy przeczytać w opisie, a z zawartej w aplikacji prognozie dowiedzieć się, że np. na terenie powiatu nowosądeckiego, w sobotę 31 lipca do godziny 20 możemy spodziewać się burz, którym mogą towarzyszyć opady do 3 a nawet 4 cm deszczu i porywisty wiatr do 90 km na godzinę, a nawet grad, który może pokryć miejcami ziemię warstwą do 5 centymetrów!

Za to niedziela 1 sierpnia, w okolicach Nowego Sącza, jeśli wierzyć wskazaniom aplikacji, ma być bardzo ciepła, do 27 stopni i od południa do godziny 17 słoneczna i bezdeczowa. ([email protected]) Fot. Google Play/IMGW







Dziękujemy za przesłanie błędu