Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
02/06/2015 - 06:55

Ratownicy Górscy walczyli o mistrzostwo

W dniach 28-30 maja w Jeleniej Górze odbyły się X Regionalne Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym. W zawodach wzięło udział około 20 ekip ratownictwa medycznego z całej Polski.
Przed zespołami postawiono szereg wielopunktowych zadań, które odbywały się zarówno nocą, jak i w dzień. Drużyny ratownicze oceniane były w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar, m.in.: akcja ratownicza po pozorowanym napadzie rabunkowym na turystów, czy postępowanie służb ratunkowych w sytuacji nocnego wypadku z udziałem osób głuchoniemych.

Celem i zamysłem tegorocznych mistrzostw było podnoszenie umiejętności ratowników medycznych w codziennych akcjach, wymiana doświadczeń oraz pokazanie możliwości ratowania życia przy pomocy najnowocześniejszego sprzętu medycznego.
Nie zabrakło także prezentacji urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz defibrylatora/monitora LIFEPAK15.

Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są okazją do pokazania sprawności i możliwości polskiego systemu ratownictwa medycznego, a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg. Bardzo cieszy nas fakt, iż większość uczestniczących drużyn pracowała na naszym sprzęcie. – mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control.

Partnerami Mistrzostw byli: Związek Pracodawców Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Ratunkowe Wrocław,Pogotowie Ratunkowe Legnica oraz Pogotowie Ratunkowe Wałbrzych.
Organizator wydarzenia: Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)