Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 11 lipca. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
29/01/2020 - 16:00

Rodzina z Gorlic będzie miała nowy dom! Ekipa Polsatu rozpoczęła prace budowlane

Ekipa telewizyjna programu Polsatu "Nasz nowy dom” pojawiła się w Gorlicach. Dzięki temu już wkrótce zrujnowany dom rodziny Wiejaczków zamieni się w przytulne i ciepłe miejsce. Program pokazuje, że w krótkim czasie można odmienić czyjeś życie. Czy uda się spełnić kolejne marzenie?

W Gorlicach ekipa telewizyjna kręci odcinek, w którym widzowie będą mogli zobaczyć jak w ciągu sześciu dni można wyremontować dom. W programie poznamy rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Na czas remontu rodzina przeniosła się do hotelu. Producenci przygotowali dla nich niejedną niespodziankę, która umili im czas oczekiwania na powrót do domu.

W każdym odcinku pod czujnym okiem kamer specjaliści walczą z czasem i nieoczekiwanymi trudnościami. W finale zobaczymy powrót do nowego domu. Architekci i ekipa budowlana od kilku dni toczą prawdziwy wyścig z czasem. Na miejscu jest Katarzyna Dowbor, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, która śledzi postęp prac.

Los uśmiechnął się do Państwa Jadwigi i Stanisława Wiejaczków, którzy wychowują porzuconego przez matkę 11-letniego Kubę. Dziadkowie przejęli nad wnukiem prawną opiekę. Chłopiec nie ma własnego pokoju, w którym mógłby bawić się i uczyć, ani warunków, aby zaprosić swoich kolegów. W ich domu nie ma wody ani łazienki, ściany pokryła pleśń, okna są nieszczelne, z sufitu kapie woda, a pomieszczenie przeznaczone do gotowania trudno nazwać kuchnią.

Zobacz też: Dzięki wam rodzina Gawlików ma nowy dom

Rodzina nie ma pojęcia, że teraz w ich domu pracuje aż czterdziestoosobowy zespół. Całemu zamieszaniu przewodniczy Artur Witkowski, szef ekipy budowlanej oraz Wojciech Strzelczyk, architekt. "Nasz nowy dom” to program, który daje rodzinom radość i nadzieję na lepszą przyszłość, zapewniając to, co najbardziej prozaiczne i potrzebne na co dzień – dach nad głową. Czy uda się spełnić marzenia gorlickiej rodziny Wiejaczków? Postęp prac będziemy śledzić na bieżąco!

[email protected], fot. Nasz Nowy Dom, PolsatDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)