Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/11/2020 - 18:55

Roztoczańska potrawa z gęsiny okrzyknięta jedną z najlepszych w całym kraju

Koło Gospodyń Wiejskich z Roztoki Wielkiej (gmina Łabowa) zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na potrawy z gęsiny. Zobaczcie, jaka potrawa podbiła serca Polaków.

KGW Roztoka Wielka, fot. UG ŁabowaNarodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłosił wyniku konkursu na "Tradycyjne przetwory i potrawy z gęsiny". Swoje zgłoszenia mogły wysyłać wszystkie zarejestrowane Koła Gospodyń Wiejskich z całej Polski. Jury musiało wybrać najlepsze przepisy na potrawy spośród 90 propozycji.

Roztoczańska pieczona gęsina z duszoną kapustą okazała się specjalnością mieszkanek Roztoki Wielkiej (gmina Łabowa). Potrawa zgłoszona do konkursu przez Koło Gospodyń Wiejskich w Roztoce Wielkiej zdobyła drugie miejsce w kategorii "Produkty pozostałe".

Jury konkursu nagrodziło trzy przepisy w sześciu kategoriach, a także wyróżniło pojedyncze potrawy nadesłane z całego kraju. Laureaci konkursu zostaną uhonorowani nagrodą pieniężną w wysokości tysiąca złotych (kwota brutto), a zwycięskie przepisy będą promowane przez NIKiDW.

KGW Roztoka Wielka, fot. UG Łabowa

Pieczona gęsina z duszoną kapustą przygotowana przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Roztoki Wielkiej wygląda naprawdę smakowicie. Gratulujemy wygranej! (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. UG Łabowa)Dziękujemy za przesłanie błędu