Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
05/05/2015 - 11:04

Ryś Berdyś niedługo zawita do szkoły w Wysokiem

W najbliższy poniedziałek, 11 maja, Ryś Berdyś odwiedzi kolejną już piątą szkołę województwa małopolskiego w Wysokiem, gmina Limanowa.
Wysokie leży przy szosie Nowy Sącz - Limanowa na wysokości dochodzącej do 651 m n.p.m. Stąd rozpościera się malowniczy widok na najwyższy szczyt Beskidu Wyspowego - Mogielicę (1170 m n.p.m). W tej małej miejscowości liczącej niewiele ponad 700 mieszkańców znajduje się renesansowy dwór wpisany na listę zabytków Małopolskich Dni Dziedzictwa. Miejsce to warto odwiedzić nie tylko by podziwiać odrestaurowane wnętrza ale również by można posłuchać oryginalnej muzyki w wykonaniu mającej tu siedzibę "Bractwa Lutnia".

Już niebawem do dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi mieszczącej się w Wysokiej przyjedzie Nasza Festiwalowa ekipa. Podczas spotkania uczniowie będą mieli możliwość uczestniczyć w dwóch seansach filmowych o Festiwalu Biegowym i firmie Koral. W przygotowanych przez nas quizach nikt nie pozostanie bez nagród. Będą również zabawy ruchowe, a pod koniec spotkania na małych sportowców czekać będzie lodówka pełna przepysznych lodów ufundowanych przez firmę Koral.

Dla tych którzy chcieliby spróbować powalczyć o więcej nagród przygotowaliśmy konkurs plastyczny "Bieg przez płotki z "Koralowymi" przeszkodami". Zadaniem uczestników jest przedstawienie dowolną techniką trasy biegowej na której stają lodowe - Koralowe przeszkody. Liczymy na waszą pomysłowość!

Podpisane prace wraz z informacją o wieku autora należy złożyć w sekretariacie szkoły w Wysokiej do 11 maja 2015 r. godz. 9. Autorzy zwycięskich prac zostaną nagrodzeni pełnymi niespodzianek Koralowymi plecakami, które pod koniec poniedziałkowego spotkania wręczać będą Ryś Berdyś . Zdjęcia wszystkich wyróżnionych prac opublikujemy na naszych portalach.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie i naszych zabawach w Wysokiej!

Ekipa Rysia BerdysiaDziękujemy za przesłanie błędu