Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
17/11/2023 - 14:15

Rytro: zwiała czy została porzucona? Szukają domu dla tej psiej ślicznotki

Ledwo wczoraj pisaliśmy o psach puszczanych luzem w gminie Podegrodzie, a dziś mamy „psi” temat z innej beczki. W gminie Rytro szukają domu dla tej pięknej suni, którą widzicie na załączonych zdjęciach. – Pies został znaleziony na pograniczu Suchej Strugi i Głębokiego. Nie miał żadnej obroży ani oznakowania i oczywiście nie miała czipa – mówi zastępca wójta Mariusz Zuber.

Rytro: wystaw ocenę radnym. Który jest najlepszy?

W gminie Rytro do tematu psów, znalezionych w różnych okolicznościach, podchodzi się bardzo poważnie. Nie raz się zdarzało, że taki psiak okazywał się towarzyszem turystów, którym uciekł na którymś ze szlaków. Bywało, że do Rytra trafiały psy, które zeszły tu za kimś, kto akurat wracał z Przehyby. Właściciel siedział w schronisku, pies na zewnątrz. Ktoś go pogłaskał, ktoś psa rozbawił a potem kończyło się zaskoczeniem, że czworonóg za kimś takim poszedł „na wycieczkę”.

Autorka tekstu osobiście zna właścicieli pensjonatu z Białej Wody (tak, dobrze czytacie), którego psa goście zabierali – nie raz i nie dwa mimo sprzeciwu opiekunów - ze sobą w góry a potem Sabę trzeba było odbierać z Obidzy, z Kosarzysk. Gdzie Szczawnica, gdzie gmina Piwniczna, prawda? A przecież przez góry, to wcale nie jest tak daleko. Na szczęście Saba zawsze miała na sobie obrożę z adresówką i szczęśliwie wracała do domu. 

Trzy pewniaki w budżecie Rytra na 2024? Nie ma nic, co by nie miało pokrycia w gotówce

W Rytrze doskonale zdają sobie sprawę z podobnych sytuacji i jak zostanie tu odłowiony jakiś psiak, to najpierw za pośrednictwem Facebooka szuka się właściciela. Jeśli to się nie udaje, psiak zazwyczaj trafia do domu tymczasowego, jest odpowiednio zabezpieczany, również o strony medycznej i zaczyna się akcja szukania nowych właścicieli.

Jak jest w przypadku tego psiaka ze zdjęcia? Uciekł czy może jednak został porzucony? Trudno dociec. Na dziś możemy powiedzieć tyle: - Sunia jest młodziutka ma około 9 tygodni, grzeczna. Sądząc po jej łapkach, będzie dużą ślicznotką. Aktualnie przebywa w domu z dziećmi, innymi psami i kotem. Została zaszczepiona, będzie również odrobaczona – czytamy w ogłoszeniu Urzędu Gminy Rytro

- Buda, łańcuch, kojec oczywiście nie wchodzi w grę! – podkreślają urzędnicy.

Jeśli rozpoznacie w psiaku swoją zgubę albo chcecie sunię adoptować, dzwońcie pod numer 698 111 225 lub 666 840 202. ([email protected] Fot.: UG w Rytrze) © Materiał chroniony prawem autorskim
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu