Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
13/05/2020 - 14:10

Sądeccy hotelarze nagrali teledysk. W ten sposób wspierają branżę turystyczną

Uczennice z Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu postanowiły wesprzeć branżę turystyczną. Hipnotyzujący głos, głębokie przesłanie i tęsknota za podróżowaniem - właśnie w ten sposób chcą podnieść na duchu miłośników dalekich wypraw i zmartwionych przedsiębiorców. Kryzys w końcu minie.

Inspiracją do nagrania piosenki uczniów klasy 3H (specjalność: technik hotelarz) z Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Nowym Sączu był utwór Lewisa Capaldi „Someone you loved”. W ten sposób młodzi ludzie chcą przekazać mieszkańcom, jak bardzo są potrzebni branży turystycznej oraz jak bardzo branża turystyczna potrzebna jest nam.

- Potrzebujemy sił, potrzebujemy was, chcemy przy was być, będziemy przy was trwać. Już niedługo będzie pięknie, wyruszymy, serce zmięknie - śpiewają. W ten sposób mamy szansę przetrwać trudny czas.

Wokalistka Patrycja Hajduk wybrała zawód hotelarza, gdyż - jak sama twierdzi - uwielbia kontakt z ludźmi oraz kocha turystykę. Jej kolejną, można powiedzieć, największą miłością jest śpiew. 

- Moja miłość do muzyki pojawiła się w młodym wieku, około 6 roku życia. Początkowo śpiewałam w domu razem z moją siostrą, później przełamałam się i zaczęłam występować w przedstawieniach szkolnych. Mam na swoim koncie kilka sukcesów – wygrane konkursy szkolne i gminne. Aktualnie śpiewam w zespole wokalno – eventowym oraz staram się brać udział we wszystkich konkursach, które są organizowane na terenie Małopolski. Na pomysł mgr Beaty Pawłowskiej bardzo chętnie się zgodziłam. Była to ciężka praca, jednak teraz jestem bardzo zadowolona z efektu. Jak mówi przysłowie: to, co przychodzi z trudem, smakuje najlepiej - wyjaśnia uczennica.

Zobacz także: Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet! [WIDEO]

Patrycja jest całym sercem za branżą turystyczną. - To środowisko, w którym ja i moje koleżanki z klasy się obracamy, gdyż odbywamy praktyki w hotelach, których działalność obecnie została zawieszona. Cieszę się że wybrałam ten zawód, bo każdy hotelarz daje z siebie wszystko. Na lekcjach uczymy się jak zachowywać się w danych sytuacjach oraz jak starać się zrozumieć każdego klienta. To bardzo ważne, bo hotelarzami nie zostają ludzie z przypadku, tylko ludzie z pasją - dodaje Patrycja.

Na forach turystycznych pojawiło się mnóstwo pozytywnych komentarzy. Uczennice włożyły wiele trudu i wysiłku w powstanie utworu. Tym razem zapraszamy naszych czytelników do posłuchania hipnotyzującego głosu w niezwykłej odsłonie, który niesie za sobą głębokie przesłanie. Branża turystyczna i hotelarska liczy na nasze wsparcie!

W projekcie brały udział: Patrycja Hajduk, Karolina Sowa, Karolina Mirek, Wiktoria Broniszewska, Gabriela Turek, Karolina Landa, Paulina Najduch, Aleksandra Lupa, Daria Stefańska, Gabriela Fiut i Kinga Szyszka. Opieka: mgr Beata Pawłowska przy udziale mgr Katarzyny Jankowicz i mgr Anny Majkrzak.

[email protected], fot. Zespół Szkół nr 1 im. KEN w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu