Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
06/04/2022 - 12:05

Sądecki raj na ziemi. Naprawdę mamy taki bajeczny zakątek [ZDJĘCIA]

Zachwycający, taki, który ciągle odkrywa się na nowo. Taki jest nasz region. Jego najpiękniejsze zakątki można zobaczyć na znakomitych fotografiach ilustrujących kalendarz „Sądeczanina” na 2022. Każdy miesiąc ma swojego bohatera. Kwiecień należy do Muszyny, która za sprawą rekreacyjnej dzielnicy Zapopradzie zamieniła się w bajeczny zakątek.

Są takie miejsca na Sądecczyźnie gdzie wiosna nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jednym z takich miejsc jest Muszyna. Kurort słynie z największych w Polsce Ogrodów Sensorycznych i Biblijnych.

Chociaż Ogrody Biblijne otwierane są zawsze podczas weekendu majowego to pozostałe muszyńskie parki są atrakcyjne o każdej porze roku. Początkiem kwietnia kiedy łąki jeszcze złocą się po zimie, a wszystkie rośliny leniwie zaczynają budzić się do życia, na szczególną uwagę zasługują Ogrody Sensoryczne. Zbocza Suchej Góry, na której znajduje się kompleks pokrywają się dosłownie milionami barwnych krokusów. Majestatyczne, kwietne dywany powstały w 2020 r., kiedy posadzono tu aż 2 mln cebulek tych kwiatów. 

Ze względu na spore nasłonecznienie stoku oraz jego niższe położenie względem tatrzańskich szczytów i dolin, delikatne krokusy rozwijają się tu znacznie szybciej. W tym miejscu warto podkreślić, że atrakcja jest łatwiej dostępna niż górskie ścieżki szczególnie dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich czy rodzin z dziećmi.

Doskonałym uzupełnieniem kwietniowych spacerów po Muszynie jest kolejny ogród nazywany Ogrodem Magiczny. Oprócz nietypowych stref tematycznych nawiązujących do ogrodów z najróżniejszych zakątków świata, można spotkać egzotyczne ptaki takie jak: kukabury chichotliwe, żurawie mandżurskie, koronniki szare czy barwne kaczki mandarynki – zawdzięczające swoją nazwę pięknie zdobionym szatom mandarynów – chińskich dostojników z dynastii Ming.

Łącznie można podziwiać tam ponad dwadzieścia różnYCH gatunków ptactwa ozdobnego. Kolejnymi atrakcjami Ogrodu Magicznego są alpaki i rzadkie białe daniele. Te trawożerne ssaki potrafią sobie zaskarbić uczucia nie tylko tych najmniejszych podróżników ale także dorosłych. Ich przyjazne nastawienie sprawia, że są często odwiedzane przez licznych gości.  Weekendowy spacer po uzdrowisku można połączyć z jazdą na elektrycznym rowerze lub hulajnodze. Zdobywanie z nimi wzniesień i podjazdów jest czystą przyjemnością. Chętni mogą skorzystać z wypożyczalni na Zapopradziu, których nie brakuje. Taka wycieczka z pewnością pozostawi  miłe wspomnienia z wypoczynku w Muszynie. ([email protected]) fot.Maciej Zwierz

To jak raj na ziemi. Naprawdę mamy taki bajeczny, sądecki zakątek
Są takie miejsca na Sądecczyźnie gdzie wiosna nabiera zupełnie nowego znaczenia. Jednym z takich miejsc jest Muszyna


Dziękujemy za przesłanie błędu