Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
05/07/2013 - 12:44

Scenki, skecze i regionalne potrawy, czyli przegląd KGW w Biczycach Dolnych

W niedzielę (7 lipca) odbędzie się ósmy już Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec. Tym razem impreza odbędzie się w Biczycach Dolnych, a zwycięzcy przeglądu weźmie udział w konkursie powiatowym.
- Ten przegląd już na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych naszej gminy. Co roku spotykamy się w innej miejscowości. Tym razem na specjalnie przygotowanej scenie w Biczycach Dolnych będzie można zobaczyć występy czterech kół gospodyń wiejskich działających na terenie naszej gminy, a mianowicie z Piątkowej, Marcinkowic, Klęczan i Krasnego-Potockiego – mówi Małgorzata Sadowy, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. – Koła przedstawią programy artystyczne, na scenie wystąpią też zespoły regionalne – dodaje.
VIII Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Chełmiec oficjalnie rozpocznie się w niedzielę (7 lipca) o godz. 15 na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół w Biczycach Dolnych. Na scenie pojawi się Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Piątkowioki”, kapela „Znad Smolnika”, zespół „Muzyka z Klęczan” oraz „Dance” z Nowego Sącza. Między występami toczyć będzie się rywalizacja między kołami gospodyń wiejskich. Najpierw uczestnicy imprezy zobaczą scenki w wykonaniu członków poszczególnych kół, później ocenie poddane zostaną przygotowane specjalnie na przegląd potrawy regionalne oraz rękodzieło ludowe.
- Uczestnicy imprezy będą mieli okazję spróbować specjałów kuchni regionalnej przygotowanych przez gospodynie. Na koniec dnia, po godz. 20 poznamy zwycięzców tegorocznego przeglądu – zaznacza Sadowy. – Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę spędzić czas z kulturą i tradycją naszego regionu – dodaje.

(A)
Fot. (Archiwum)


Dziękujemy za przesłanie błędu