Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/02/2020 - 10:10

To się zdarzyło pięć lat temu 24 lutego na Sądecczyźnie

Na łamach „Sądeczanina”, największego portalu w regionie, który w skali miesiąca notuje ponad 10 milionów odsłon, czas biegnie jak szalony. News goni news, ale w sieci nic nie ginie. Dzień po dniu można odtworzyć to, co działo się na przykład pięć lat temu, dokładnie 24 lutego. To już kawał historii naszego regionu.

Nowy Sącz inwestycyjną kulą u nogi dla Chełmca? Gmina nie chce być w aglomeracji sądeckiej

Już pięć lat temu Chełmiec chciał wybić się na niepodległość. 24 lutego 2015 roku na łamach „Sądeczanina” ukazała się publikacja dotycząca niechęci władz gminy do pomysłu przyłączenia jej do aglomeracji sądeckiej”

– To jest droga przez mękę! Ciągle mamy z nimi jakieś problemy biurokratyczno-administracyjne – tak o Nowym Sączu mówił wójt Bernard Stawiarski. - Chodzi przede wszystkim o większe możliwości pozyskiwania dofinansowania planowanych inwestycji, a jego zdaniem, bez Nowego Sącza będzie to łatwiejsze. – Szczerze? Jeśli chodzi o decyzje urzędników z Nowego Sącza, to zawsze tam były jakieś opóźnienia, bariery administracyjne. A my musimy się rozwijać, dlatego zrobiliśmy z Podegrodziem własną aglomerację: chełmiecką.

O co dokładnie chodziło?

Prezydent Nowego Sącza, burmistrz Starego Sącza oraz wójtowie gmin Nawojowa i Kamionka Wielka przedstawili marszałkowi województwa małopolskiego „Propozycję planu aglomeracji Nowy Sącz”, do której nie chciały należeć gminy Chełmiec i Podegrodzie.

Ambicje wójta Chełmca były daleko większe. Wieś miała zostać miastem. Jak się skończyło, wiadomo.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe