Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
08/07/2019 - 08:55

"Siła Braci" koncert charytatywny dla ratownika górskiego z Krynicy, w piątek

"Siła Braci" to wydarzenie charytatywne z koncertami zespołów Lachersi i Redlin, zorganizowany przez Fundację GOPR dla ratownika górskiego Zbigniewa Matysiaka, który na skutek choroby stracił nogę. Akcja odbędzie się w piątek, 12 lipca.

Kryniczanin Zbigniew Matysiak jest wieloletnim, zasłużonym ratownikiem GOPR. Jako członek Podkomisji  Psów Ratowniczych GOPR nade wszystko ukochał czworonogi. 

Przebyta choroba spowodowała, że  konieczna była amputacja lewej nogi. Dzięki protezie wstanie z wózka inwalidzkiego na własne nogi i będzie mógł przygotować się za kilka miesięcy do drugiej, mocno dopasowanej do niego protezy, na którą właśnie rozpoczynamy zbiórkę.

- "Przed Zbyszkiem nowa szansa i nowa droga życia. Pokażmy mu, że nie został sam, a siła górskiej braci pomoże mu wkroczyć na tę drogę!" - mówią goprowcy. - "Rozpoczynając zbiórkę na zakup protezy dla naszego kolegi, nie spodziewaliśmy się takiego wsparcia i zaangażowania tylu osób!". 

W Parku im. Romana Nitribitta będzie można spotkać się z ratownikami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz z psami ratowniczymi Podkomisji Psów Ratowniczych. Pokazy, warsztaty, ścianka wspinaczkowa, karty ICE, licytacje - wszystko to zapewnią Grupa Krynicka GOPR oraz Fundacja GOPR.

Wieczorem na scenie wystąpią dwa  zespoły: Lachersi i Redlin.  Te niezwykle żywiołowe grupy zarażają swoją energią tysiące fanów na każdym koncercie! I właśnie o to chodzi, by nie siedzieć bezczynnie, kiedy możemy komuś pomóc.

(MK) fot. plakat, Fundacja GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)