Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
19/06/2015 - 16:59

Spartakiada w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Sączu

W Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Sączu dziś (19 czerwca) miała miejsce spartakiada, w której wzięli udział podopieczni Środowiskowych Domów Samopomocy, Powiatowych Ośrodków Wsparcia, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej.
Zawodnicy biorący udział w poszczególnych konkurencjach zostali przywitani przez dyrektor Annę Szczepanik- Dziadowicz oraz Martę Mordarską, która jednocześnie otworzyła imprezę sportową. Z racji niesprzyjającej aury zawody rozegrane zostały na sali sportowej DPS Nowy Sącz, którą ŚDS użyczył dyrektor Marek Porębski.
Podczas trwania zawodów do uczestników przybył Grzegorz Chochla, który wspierał uczestników. Zawody rozegrano w następujących konkurencjach: indywidualnych („Strzelec wyborowy "oraz rzut piłką na odległość- ta konkurencja była zorganizowana dla osób z dysfunkcją ruchu,) oraz grupowych: ("Strzelec wyborowy", Sprytny slalom oraz rzut woreczkiem do celu- konkurencja przeznaczona dla drużyny z dysfunkcją ruchu.)

Po zakończeniu zawodów zawodnicy zostali ponownie zaproszeni w gościnne progi ŚDS Nowy Sącz gdzie czekał na nich mały poczęstunek oraz integracyjna dyskoteka, która umilała wszystkim czas w oczekiwaniu na poznanie wyników w poszczególnych konkurencjach. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krynicy pokazali taniec, który wzruszył niejednego widza i zachęcił do wspólnej zabawy.
Każdy uczestnik- zawodnik otrzymał upominek, ale także na każdy ośrodek przypadła nagroda.

Nagrodzeni zostali:
Dom Pomocy Społecznej Nowy Sącz, Nawojowska 155 (kobiety),
Dom Pomocy Społecznej Nowy Sącz Nawojowska 159,
Środowiskowy Dom Samopomocy Krynica,
Środowiskowy Dom Samopomocy Limanowa,
Środowiskowy Dom Samopomocy Ujanowice,
Warsztaty Terapii Zajęciowej "Nadzieja" Nowy Sącz,
Warsztaty Terapii Zajęciowej Lipnica Wielka,
Powiatowy Ośrodek Wsparcia Muszyna o
raz gospodarze Środowiskowy Dom Samopomocy Nowy Sącz.

Nagrodzono zwycięskie drużyny w poszczególnych konkurencjach, ale także zawodników z konkurencji indywidualnych.
Przyznano również specjalne miejsca dla zawodników, którzy zmagali się na wózkach inwalidzkich i piękny puchar dla uczestniczki zachowującej się najbardziej fair play.

A.L.

oprac. (P)
fot. ŚDSDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe