Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
07/01/2020 - 11:10

Statek WOŚP dopływa już do Nowego Sącza. Dwudziesty ósmy finał w niedzielę!

W niedzielę 12 stycznia 2020 roku w Nowym Sączu już po raz 28 zagra największa orkiestra świata - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datki zostaną przeznaczone na zakup nowoczesnego sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Współorganizatorem jest Urząd Miasta Nowego Sącza, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

28. Finał WOŚP w Nowym Sączu wystartuje o godz. 13.00 na płycie Rynku i będzie grał do godz. 21.00. Podczas koncertu przewidziano sporo atrakcji  dla dorosłych i dla dzieci: koncerty, pokazy i animacje, w tym militarne m.in. szkolenie psów, akcja ratownicza, strzelnica ASG, przejażdżki terenówkami, możliwość nabycia fantów w zamian za zasilenie skarbonek WOŚP oraz wiele innych niespodzianek.

Do zdobycia za „wrzutę do skarbonek WOŚP” będzie można m.in. nabyć kolację w towarzystwie Prezydenta Nowego Sącza, rękodzieła, biżuterię, zaproszenia na imprezy kulturalne i oczywiście gadżety WOŚP. W samym Ratuszu dla dzieci będą realizowane animacje, m.in. balonowe zoo, malowanie buziek oraz wspólna zabawa z animatorami. 

Podobnie jak w ostatnich latach na ulice naszego miasta wyjdzie z identyfikatorami i skarbonkami 100 wolontariuszy WOŚP. Kilku z nich będzie dysponowało mobilnymi terminalami płatniczymi. Podczas finału zagrają Pałac Młodzieży w Nowym Sączu, Krzysztof Bajerski Weddingbar, Michał Majder, OSP Biegonice, Studenckie Koło Ratownictwa Medycznego „eRka” PWSZ Nowy Sącz, Ratownicy ZHP Hufiec ZHP Nowy Sącz, Viva Salsa Nowy Sącz, strongman Tomasz Kowal, Kruca Banda, T.F.B. The Freedom Band, One Step, Wiolka Marcinkiewicz & South Breakers.

Nie zabraknie także „światełka do nieba” puszczanego przez mieszkańców latarkami wszelkiego rodzaju. Ponadto w Nowosądeckiej Małej Galerii o godz. 16.00 rozpocznie się koncert Studia Artystycznego „Bank Talentów” pt.„Kolędy Świata”, którego organizatorem jest Teatr Nowy Nowy Sącz. 

Czytaj też: WOŚP 2019 - w kilku gminach pobito rekordy!

Podczas zeszłorocznego Finału WOŚP mieszkańcy Nowego Sącza byli niezmiernie hojni - sztab zebrał rekordową dotąd sumę: 160 981,08 PLN. Natomiast w ciągu ostatnich trzech lat mieszkańcy przekazali datki w wysokości ok. 350 000 zł. Czy  Nowy Sącz ponownie pobije zeszłoroczny rekord? Nowosądeczanie - wiatr w żagle i wszystkie ręce na pokład!

K.K., redakcja@sadeczanin.info, fot. Sztab WOŚP nr 4446 Nowy Sącz

Statek WOŚP nadpływa już do Nowego Sącza. 28 finał koncertu już w niedzielę!
Wspomnienia z 27 finału WOŚP


Dziękujemy za przesłanie błędu