Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
21/05/2015 - 12:00

Świniarsko: I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O uśmiech dziecka”

W Zespole Szkół w Świniarsku po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Uśmiech Dziecka” pod patronatem wójta Gminy Chełmiec. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie ADeeM, Centrum Tańca ADeeM i Zespół Szkół w Świniarsku.
93 pary taneczne rywalizowały w rekreacyjnych klasach tanecznych H, G, F zgodnie z przepisami PTT Okręg Małopolski. Tancerzy oceniali: sędzia główny Dariusz Dragan z Krakowa, Justyna Dragan z Krakowa, Joanna Kowalska z Głogoczowa, Łukasz Wiśniewski z Krakowa oraz Dariusz Migacz z Nowego Sącza. Sędzią skrutinerem był Artur Drąg. Imprezę poprowadziła Anita Migacz.

Na turniej przybyli tancerze z klubów: Poleczka Kraków, Latino Żabno, Stardance Tarnów, Evolution Kraków, Skalski Dance Studio Kraków, Professional Dance Głogoczów, Centrum Tańca ADeeM.

Turniej został rozpoczęty paradą wszystkich par, występem uczniów – gospodarzy oraz pokazem pary tanecznej klasy E 12-13 lat Dominiki Kulpy i Karola Jasińskiego.

Na turnieju zadebiutowali pierwszoklasiści ze szkoły Podstawowej w Rdziostowie zdobywając pierwsze miejsce z wyróżnieniem.

(opr.jg) źródło i fot. UG Chełmiec
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)