Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
12/09/2019 - 16:35

Szkolenie dla dzieci i strażacki Fire Run w Łabowej

W piątek i sobotę (13 i 14 września) łabowska jednostka OSP organizuje obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy. Będzie się działo!

Ochotnicza Straż Pożarna w Łabowej w piątek 13 września przygotowała szkolenie dla uczniów przedszkoli oraz klas 1-3 ze szkół gminy Łabowa oraz okolic. Dzieci będą uczyć się udzielania pierwszej pomocy w różnych, kryzysowaych sytuacjach, w których mogą się znaleźć.

W szkoleniu weźmie udział aż 430 dzieci, a uczestniczyć w nim będą m.in członkowie WOPR, GOPR, funkcjonariusze Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Grupy Ratownictwa Specjalnego PSP Nowy Sącz i policji.

Dzieci nauczą się też, jak właściwe reagować w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu, w tym pożarze, zgubieniu drogi w lesie, podtopieniu, czy podczas wypadku drogowego. Planowany jest pokaz gaszenia płonącego oleju oraz akcji ratowniczej. Strażacy wspólnie z dziećmi wykonywać będą z dziećmi resuscytacji krążeniowo-oddechową na placu przed Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Marta Słaby, wójt gminy Łabowa

14 września zaś odbędzie się pierwszy w Łabowej Bieg Służby Pożarniczej "Fire Run". Do udziału w biegu z przeszkodami zostały zaproszone jednostki OSP z całego powiatu nowosądeckiego. Strażacy mają pokonać trasę ścieżki edukacyjnej „Uroczysko Feleczyn”.

Każdy strażak będzie biegł z dodatkowym obciążeniem w postaci węża W-52, co przybliża stopień trudności, z jakim strażacy mogą się spotkać podczas akcji. Na obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy zaprasza wójt Łabowej Marta Słaby. ([email protected])

Dziękujemy za przesłanie błędu