Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
27/12/2021 - 14:45

Takie są terminy ferii zimowych 2022. Sądecczyzna zaprasza uczniów z rodzicami

Choć uczniowie szkół podstawowych i średnich mają teraz przerwę świąteczną, to już nie mogą doczekać się ferii zimowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i w tym roku ferie zostały podzielone na cztery terminy. Uczniowie z Małopolski mają powody do zadowolenia.

Choć w szkołach w całej Polsce aktualnie trwa przerwa świąteczna, to niektórzy uczniowie są już myślami na feriach zimowych. Przed rokiem minister edukacji i nauki zaskoczył zarówno rodziców, jak i uczniów ogłaszając, że w całej Polsce ferie zimowe odbędą się wyjątkowo w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia.

Czy w tym roku będzie podobnie? Wszystko wskazuje na to, że nie. Już kilka miesięcy temu na stronie ministerstwa zostały opublikowane daty ferii zimowych w 2022 roku w poszczególnych województwach. Nic nie wskazuje na to, aby coś się miało zmienić. 

Ferie zimowe zostały podzielone na cztery terminy:

  • Jako pierwsi przerwę semestralną rozpoczną uczniowie z województwa małopolskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Uczniowie z tych województw będą odpoczywali od 17 do 30 stycznia. 
  • Druga tura ferii rozpocznie się 24 stycznia i potrwa do 6 lutego. W tym czasie z wypoczynku będą korzystali uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.
  • Następnie, od 31 stycznia będą odpoczywali uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
  • W tym roku jako ostatni na ferie udadzą się uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. W ich przypadku przerwa od nauki potrwa od 14 do 27 lutego. 

([email protected] Fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu