Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
13/03/2019 - 19:50

Taras widokowy na Trzech Koronach do remontu. Chodzi o szczyt, nie galerię

Dyrekcja Pienińskiego Parku Narodowego informuje, że 25 marca rozpocznie się remont ciągu komunikacyjnego oraz galerii widokowej na szczycie Trzech Koron.


Galeria widokowa na Trzech Koronach do remontu

Trzy Korony to bardzo popularny szczyt w Pieninach i chętnie odwiedzany przez turystów. Na grani Okrąglicy - jednym z wierzchołków szczytu, wzniesiono stalowy taras widokowy, z którego podziwiać można przepiękny widok na przełom Dunajca i Pieniński Park Narodowy.

Wstęp na taras jest odpłatny w sezonie od kwietnia do października, poza tym czynny jest cały rok. Na taras prowadzą stalowe schodki. To fantastyczne miejsce widokowe! Latem bywa tu naprawdę tłoczno.

Trzy Korony pierwotnie zwano Pieninami. W 1834 r. pojawiła się w dokumentach nazwa Kronenberg (przetłumaczona na polski jako Korona), a od 1860 r. dopiero obecna nazwa. Trzy Korony odwiedzane były od bardzo dawna.  W 1906 r. oznakowano pierwszą trasę turystyczną na szczyt. W 1929 r. Trzy Korony zostały przez polski rząd wykupione od prywatnych właścicieli.

W czasie prac galeria widokowa na szczycie Trzech Koron będzie zamknięta. Kiedy zakończą się prace remontowe? Zakończenie robót planowane jest na dziewiętnastego kwietnia. PG.Dziękujemy za przesłanie błędu