Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 marca. Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira
17/01/2023 - 14:50

TOP 5 pomysłów na prezent dla babci. Pomysły na trafiony prezent

Dzień Babci zbliża się wielkimi krokami. To wyjątkowe święto będziemy celebrować już w sobotę, 21 stycznia. Podpowiadamy, jakie podarunki mogą wywołać uśmiech na twarzy babci.

Przypominamy: Konkurs: wymyśl życzenia dla babci lub dziadka. Wygraj dla nich atrakcyjne nagrody

1. Kubek z personalizowanym napisem

„Najlepsza Babcia na świecie”, „Kubek Babci Ani” czy „Babcia wie lepiej” – to tylko przykładowe napisy umieszczone na kubku bądź filiżance, które wywołają uśmiech na twarzy Twojej babci.

Wiadomo, że nie ma nic przyjemniejszego niż poranna kawa czy popołudniowa herbata, a taki kubek z personalizowanym napisem co dnia będzie przypominał o kochających wnukach. Do takiego prezentu można dołączyć również ulubione ziarna kawy bądź paczuszkę herbaty.

2. Ciepły kocyk na zimne wieczory

Milutki w dotyku kocyk w kolorowe wzorki z pewnością przyda się w najbliższe wieczory. To praktyczny gadżet, który nie powinien zginąć w czeluściach szafy wśród nietrafionych prezentów. Dobrym prezentem będzie też mała poduszka. Do każdego z tych propozycji można dodać personalizowane napisy.

3. Dobra lektura na nudę

Seniorzy zazwyczaj mają wiele czasu na czytanie książek. Przy kolejnych odwiedzinach zwróć uwagę, co znajduje się w biblioteczce Twojej babci. Może ma jakiegoś ulubionego autora, albo czyta większość książek z jednego gatunku, a może w jej kolekcji brakuje najnowszej części uwielbianej serii? Wykorzystaj podpowiedzi, aby kupić trafiony prezent.

Jeśli jednak nie masz pomysłu na dobrą lekturę, wykup dla Twojej babci prenumeratę miesięcznika „Sądeczanin”. Dzięki temu będzie miała regularny dostęp do wyjątkowych materiałów, rozmów i felietonów, które znajdziecie tylko w naszych czasopiśmie. „Sądeczanin” będzie trafiał co miesiąc prosto pod drzwi wskazanej osoby.

4. Własna historia do napisania

Nasze babcie uwielbiają opowiadać wspaniałe i wciągające historie – o tym, jak spędzały dzieciństwo, gdzie poznały swoich mężów, co pamiętają z narodzin pierwszego wnuka… Nie zawsze mamy jednak sposobność, żeby wysłuchać wszystkich opowieści.

Dobrym sposobem na zachowanie tych wspomnień z życia osób, które kochamy, są specjalne albumy/książki, gdzie obdarowany odpowiada na pytania. To pozwala skompletować w jednym miejscu historię jednego członka rodziny.

Taki album do uzupełnienie można zamówić przez internet, ale przy niewielkim nakładzie pieniędzy i wysiłków, można też zrobić go własnoręcznie. Wystarczy kupić ładny, ozdobny zeszyt i na każdej stronie umieścić jedno pytanie dotyczące życia babci. Warto zostawić też miejsce na ulubione bądź specjalne zdjęcia. Taka książka stanie się później cenną pamiątką rodzinną.

5. Lekarstwo na serce

W Dniu Babci bliskiej nam osobie życzymy przede wszystkim zdrowia. Dobra kondycja fizyczna i psychiczna jest wszak kluczem do szczęścia. Możemy jednak pomóc naszej babci podreperować zdrowie, wręczając jej na przykład komplet witamin czy leki na serce bądź wzmocnienie pamięci. Firmy farmaceutyczne mają w swoich ofertach specjalne zestawy, bądź większe opakowania, które mogą wystarczyć na dłuższy czas.

(oprac. [email protected], fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu