Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
13/05/2018 - 11:30

Totalny odlot! Gdzie takie cuda pobudowali

Sądeczanie postawili na spędzenie wolnego czasu w górach na pograniczu Czech, Niemiec i Austrii, które dostępne są dla wędrowców stosunkowo od niedawna, bo od 1989 roku. Turyści z sądeckiego PTTK zdobyli Großer Arber (czes. Velký Javor) (1457 m. n.p.m.) – najwyższy szczyt Bawarskiego Lasu i Szumawy. Wielką atrakcją było również przejście ścieżką w koronach drzew w niemieckim Neuschönau.

Turyści obowiązkowo zaliczyli też kolejny w swoich wędrówkach Trójstyk, a także inne wierzchołki Szumawy:  Plechy (1378 m.) i  Lusen (1373m.).

Zwiedzili też liczne czeskie miasta, m. in. wpisany na listę UNESCO XIII-wieczny Telcz, stolicę Moraw - Ołomuniec,  Prachatice w których podziwiali sgraffitowe dekoracje, klasztor Cystersów w Vyssim Brodzie, Zamek i starówkę UNESCO w Czeskim Krumlovie, oraz rynek i browar Budvar w Czeskich Budziejowicach.

Po niemieckiej stornie była okazja do spaceru po zwanym „bawarską Wenecją”  Passau –malowniczym  mieście, leżącym u styku trzech rzek Dunaju, Inn i Ilz, przy granicy z Austrią. Tutaj w Katedrze św. Szczepana uczestnicy wycieczki wysłuchali koncertu organowego, bowiem katedra szczyci się posiadaniem największych organów w Europie, liczą one  17754 piszczałek.

K. Zygmunt Fot. W.Godek

Turystyczna wyprawa sądeckiego PTTK. Było super
Fotogaleria


Dziękujemy za przesłanie błędu